Tom Hardy, Steven Knight i Ridley Scott łączą siły ? powstanie nowa adaptacja „Opowieści wigilijnej” oraz innych dzieł Charlesa Dickensa

1 grudnia 2017


„Opowieść wigilijna” pozostaje dziełem nieśmiertelnym, aktualnym i nieustannie atrakcyjnym. Tak uważają również Tom Hardy, Ridley Scott oraz Steven Knight, którzy planują realizację telewizyjnego miniserialu na podstawie słynnego dzieła Dickensa.

Steven Knight, scenarzysta serialu „Peaky Blinders”, który obecnie pracuje nad skryptem do nowego filmu z cyklu „Millennium”, zaadaptuje na potrzeby telewizji serię dzieł Charlesa Dickensa. Pierwszym projektem ma być właśnie „Opowieść wigilijna”. Ekranizacja składać się będzie z trzech godzinnych odcinków, które zostaną wyemitowane na kanale BBC One. W produkcję zaangażowana jest firma Scott Free London należąca do Ridleya Scotta, a także Hardy Son & Baker Toma Hardy?ego. Knight i Hardy mieli już zresztą okazję pracować wspólnie wcześniej ? na planie serialu „Tabu” oraz filmu „Locke”.

„Dickens daje odpowiedź na każde pytanie dotyczące sposobu narracji odpowiadania. Szansa na reinterpretację jego dzieł w nowy sposób stanowi dla mnie wielki przywilej. Potrzebujemy nieco szczęścia i mądrości, aby zrobić to jak należy” ? powiedział Knight na temat planowanego projektu. Piers Wenger z BBC dodał z kolei, że „wyjątkowe zdolności Stevena do wyobrażania sobie przeszłości i przekształcania jej w widowisko dramaturgiczne, które trzeba zobaczyć, sprawiają, że jest on idealnym pisarzem do przerabiania Dickensa”.

Póki co, nie znamy jeszcze żadnych konkretnych informacji na temat nowej „Opowieści wigilijnej”. Fanom wiktoriańskiego klasyka przypominamy, że na ekrany kin na świecie wszedł właśnie film „The Man Who Invented Christmas” (z ang. „Człowiek, który wynalazł Boże Narodzenie”), opowiadający o okolicznościach, w jakich doszło do powstania najsłynniejszego dzieła Dickensa. Wciąż czekamy na polską premierę tego obrazu.

[mw]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film