banner ad

Reżyser „Życia na podsłuchu” chce zekranizować „Thorgala”!

20 października 2016

thorgal-ekranizacja
„Thorgal”, legendarna seria komiksowa stworzona przez Jeana Van Hamme?a i Grzegorza Rosińskiego, ma wreszcie realną szansę na filmową adaptację! Żywo zainteresowany ekranizacją jest bowiem Florian Henckel von Donnersmarck, reżyser „Życia na podsłuchu”.

„Uwielbiam 'Thorgala’, odkąd byłem nastolatkiem mieszkającym w Brukseli. Ilekroć ukazywał się nowy album, godzinami stałem w kolejce przed księgarnią z setkami innych fanów” – powiedział reżyser. „Zawsze okazywało się, że warto było poczekać. Wraz z Janem Mojto przez prawie dekadę staraliśmy się nabyć prawa do 'Thorgala’. Jesteśmy zachwyceni, że Van Hamme, Rosiński i wydawnictwo Le Lombard postanowili zaufać nam, powierzając swój największy skarb. Będziemy dążyć do przeniesienia go na ekran z pełną mocą”.

Choć o próbach sfilmowania „Thorgala” mówiło się od lat, wszystko wskazuje na to, że dopiero teraz pojawiła się realna szansa na ekranizację. Florian Henckel von Donnersmarck to bowiem uznany reżyser, który ma w dorobku nagrodzony Oscarem film „Życie na podsłuchu” oraz hollywoodzki przebój „Turysta” z Johnnym Deppem i Angeliną Jolie.

Na temat realizacji „Thorgala” nie wiadomo na razie zbyt wiele. Nie ujawniono nawet, na których tomach serii oparty zostanie scenariusz. Z uwagi na to, że producent Jan Mojto uchodzi w Europie za pioniera w dziedzinie produkcji telewizyjnych, podejrzewa się, że komiks Van Hamme?a i Rosińskiego stanie się podstawą serialu telewizyjnego na miarę „Wikingów” czy „Gry o tron”. Wciąż jednak nie można wykluczyć kinowej adaptacji. Pewne jest jedynie, że widowisko fantasy ma być produkcją aktorską.

Publikowana od 1977 roku historia o dzielnym Thorgalu Aegirssonie, dziecku z kosmosu wychowanym przez wikingów, to cykl, który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Do tej pory sprzedano około czternaście milionów egzemplarzy komiksu wydanych w osiemnastu językach. Rozmach, z jakim potraktowana jest ta epicka opowieść o miłości, odnajdywaniu własnej tożsamości i walce o bliskich i sprawiedliwość, spowodował, że od 2006 roku powstają nowe serie poboczne poświęcone innym bohaterom „Thorgala”. W Polsce wszystkie komiksy z uniwersum stworzonego przez Van Hamme’a i Rosińskiego ukazują się nakładem wydawnictwa Egmont.

Wiadomość o planach ekranizacji trafiła do mediów na niecałe trzy tygodnie przed premierą najnowszego, 35. albumu serii zatytułowanego „Szkarłatny ogień”, którego okładkę możecie zobaczyć poniżej.

thorgal-tom-35

[mw,am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film