banner ad

Powstanie kolejny polski serial na podstawie prozy Harlana Cobena. Tym razem na ekran trafi powieść „Zachowaj spokój”

23 marca 2021

Netflix zapowiada kolejny polski serial oparty na twórczości prozatorskiej Harlana Cobena. Ekipa odpowiedzialna za przeniesienie na ekran „W głębi lasu” tym razem sięgnie po thriller „Zachowaj spokój”.

Reżyserią sześcioodcinkowego serialu zajmie się Bartosz Konopka, tym razem we współpracy z Michałem Gazdą. Podobnie jak w przypadku „W głębi lasu” za scenariusz odpowiadać będą pisarze Wojtek Miłoszewski i Agata Malesińska.

Akcja książki Harlana Cobena przeniesiona zostanie ze Stanów Zjednoczonych na zamożne warszawskie osiedle. Pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie tam spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni chłopiec znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.

Netflix zapowiada serial jako „dynamiczny, pełen zwrotów akcji thriller”, który wprawdzie nie będzie kontynuacją „W głębi lasu”, jednak dostarczy odpowiedzi na niektóre pytania powstałe po obejrzeniu poprzedniej ekranizacji książki Harlana Cobena. Premiera produkcji realizowanej przez ATM Grupa zapowiedziana jest na drugą połowę 2022 roku.

„Zachowaj spokój” to jedna z dziewięciu nowych polskich produkcji zapowiedzianych przez Netflix – czterech seriali i pięciu filmów. Wszystkie zostaną zrealizowane w naszym kraju i będą dostępne w ponad 190 państwach na świecie. „Wierzymy, że produkcje mocno zakorzenione w danej kulturze, jej historii i emocjonalności mogą być interesujące nie tylko dla widzów lokalnie, ale mają szanse powodzenia na całym świecie. Polscy twórcy potrafią tak przenieść te opowieści na ekran, by były uniwersalne i zrozumiałe dla globalnej publiczności. Chcemy współpracować z polskimi reżyserami, scenarzystami, producentami i innymi utalentowanymi członkami ekip, dawać im pole do rozwoju ich kreatywnych wizji. Chcemy dalej inwestować w polski przemysł filmowy – widzimy tu ogromny potencjał” – oświadczył Łukasz Kłuskiewicz odpowiedzialny w Netflix za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej.

W Polsce powieść „Zachowaj spokój” Harlana Cobena ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film