banner ad

Powstaje dziewiąta, krótkometrażowa adaptacja Harry?ego Pottera?

12 grudnia 2012


Jak donosi dziennik ?The Sun?, obsada znana z filmów nakręconych na podstawie bestesellerowego cyklu J. K. Rowling rzekomo spotyka się potajemnie w studiu filmowym w Hertfordshire (UK) w celu nakręcenia krótkiego filmu.

Obrazu nie zobaczymy jednak w kinach. Zamiast tego pokazywany będzie w niektórych tematycznych parkach, m.in. w Czarodziejskim Świecie Harry?ego Pottera na Florydzie oraz dwóch innych, które aktualnie budowane są w Japonii i Kalifornii.

W ekipie, która kręci dodatkowe sceny, znalazła się m.in. Helena Bonham Carter, która gra śmierciożerczynię Bellatrix LeStrange. Czas realizacji zdjęć jest krótki, ale jak podała anonimowa osoba odpowiedzialna za przeciek, aktorzy ucieszyli się z możliwości pojawienia się jeszcze raz w czarodziejskim świecie Pottera.

Szczegóły fabuły nie są znane, ale dotychczasowe adaptacje nie wykorzystały całego materiału dostępnego w książkach, dlatego możemy liczyć, że powstające sceny oparte są na którymś z tych fragmentów. Adaptację 7-tomowej sagi autorstwa J. K. Rowling zamyka film „Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2” z 2011 roku. Do dnia dzisiejszego obraz ten zarobił na świecie ponad 1,3 miliarda dolarów.

Tematy: , , ,

Kategoria: film