7 najlepszych prezentów dla fana bitników

12 grudnia 2012

Renesans popularności bitników, do którego w znacznym stopniu przyczyniła się ekranizacja ?W drodze? Kerouaca, sprawił, że na rynku pojawiły się najrozmaitsze gadżety, które mogą umilić codzienność miłośnika kontestującej literatury.

Poniżej znajdziecie 7 najlepszych prezentów, jakie można podarować fanom Beat Generation.

1. Figurki typu bobblehead Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca
Marzysz o postawieniu sobie na półce małego bitnika, który rytmicznie pokiwa głową przy najmniejszym poruszeniu? Allenka można dostać w sklepie Agronautix za niecałe 40 dolarów. Jackuś jest już wyprzedany, ale drużyna baseballowa Lowell Spinners zapowiada na przyszły rok kolejną wersję, tym razem pisarza w stroju piłkarskim szkoły średniej, do której uczęszczał.


2. Butelka wody mineralnej „W drodze”
Nic tak nie orzeźwia w drodze, jak butelka wody mineralnej „W drodze”. Ponad półlitrowa butelczyna wykonana została ze stali nierdzewnej i nawiązuje do klasycznego wydania książki w pomarańczowej serii wydawnictwa „Penguin”. Dobra woda musi kosztować, w tym przypadku 16,95 dolara.


3. Etui na iPhonea z Williamem S. Burroughsem
Najsłynniejszy strzelec wśród pisarzy (co wcale nie znaczy, że najlepszy) może pilnować twojego iPhone?a przed złodziejami za jedyne 38 dolarów (niektóre modele kosztują drożej). Autor „Nagiego lunchu” będzie ci towarzyszył na etui w iście tarantinowskim wydaniu, przyodziany w czarny garnitur oraz białe okulary.


4. Okulary Allena Ginsberga
Oryginalna replika okularów Erroll Black, które stały się nieodłącznym rekwizytem Allena Ginsberga. Patrzeć na świat oczami bitnika będziesz mógł za sumę 137 funtów (cena samych oprawek).


5. Obwoluta na czytnik z okładką „W drodze”
Chcesz, aby twój czytnik ebooków przypominał nie tylko prawdziwą, ale i kultową książkę? W sklepie „Out of Print” za 45 dolarów możesz zakupić elegancką obwolutę, wykonaną przez najstarszą firmę introligatorską w USA, z nadrukiem okładki pochodzącej z brytyjskiego wydania „W drodze”. Pasuje na 7-calowego Kindle Fire oraz Nexus 7.


6. Krawat z Williamem S. Burroughsem
Żaden inny bitnik nie zasługuje na krawat ze swoim wizerunkiem w równym stopniu, co Bill Burroughs. Pisarz większość swego życia spędził w garniturze, krawacie i kapeluszu. Jeśli wybierasz się na ważną uroczystość, niewielki literacki akcent będzie jak najbardziej wskazany. Cena krawatu to nieco ponad 23 euro.


7. Śliniak z cytatem ze „Skowytu”
Cóż może bardziej oddać stanu umysłu małego dziecka niż parafraza cytatu ze słynnego „Skowytu” Allena Ginsberga? „Nie znam najlepszych umysłów mego pokolenia” wypisane na śliniaku brzmi prawdziwie, chociaż może wywoływać konsternację. Zdecydowanie lepiej dać tego typu upominek dziecku, za którego rodzicami nie przepadamy, niż samemu widzieć owo nieme wyznanie padające ze strony swojego ukochanego malucha za każdym razem, gdy nie zdołamy wprowadzić porcji kaszki tam, gdzie trzeba. Cena śliniaka: 12 dolarów.

Zebrał i opracował: Artur Maszota

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: zestawienia