banner ad

Pierwszy zwiastun ekranizacji bestsellera „Gwiazd naszych wina”

29 stycznia 2014

Gwiazd naszych wina - film
Wytwórnia filmowa 20th Century Fox opublikowała pierwszy pełny zwiastun ekranizacji bestsellerowej powieści dla młodzieży „Gwiazd naszych wina”. Premiera filmu zapowiedziana jest na czerwiec 2014.

Bohaterką powieści Johna Greena i powstałego na jej podstawie filmu jest nastoletnia Hazel, która choruje na raka tarczycy, dlatego musi poddawać się ciężkim kuracjom i taszczyć wszędzie ze sobą butlę z tlenem. Nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

Książka „Gwiazd naszych wina” wydana w Polsce przez oficynę Bukowy Las to jeden z największych fenomenów literatury młodzieżowej ostatnich lat. Powieść o niełatwej walce z ciężką chorobą czytana jest przez nieletnich równie chętnie, jak największe bestsellery z gatunku fantastyki. Książka Greena zajęła drugie miejsce w ogłoszonym przez „Entertainment Weekly” plebiscycie na najlepszą powieść dla młodzieży wszech czasów, przegrywając jedynie z cyklem książek o Harry Potterze. Trudno więc się dziwić, że pierwszy trailer filmu na jej podstawie już od dawna wyczekiwany był przez wielu nastolatków (i nie tylko!).

Obraz w reżyserii Josha Boone’a trafi na ekrany kin 6 czerwca 2014 roku. W głównych rolach zobaczymy znaną z ekranizacji „Spadkobierców” Shailene Woodley (jako Hazel Grace Lancaster) i Ansela Elgorta (jako Augustusa Watersa). Młodym aktorom towarzyszyć będą m.in. tak uznane gwiazdy, jak Laura Dern i Willem Dafoe.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy pełny zwiastun filmu „Gwiazd naszych wina”:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film