Pełny zwiastun serialu „Pan Mercedes” na podstawie powieści Stephena Kinga

12 lipca 2017


Kanał telewizyjny Audience udostępnił pełny zwiastun serialu na podstawie powieści „Pan Mercedes” Stephena Kinga. Dzięki temu możemy wreszcie zobaczyć w akcji niemal całą obsadę produkcji, która zadebiutuje na ekranach 9 sierpnia.

„Pan Mercedes” to według słów samego Kinga pierwsza w jego dorobku powieść detektywistyczna z gatunku hardboiled. Niezrównoważony zabójca Brady Hartsfield, który wjechał skradzionym mercedesem w tłum bezrobotnych oczekujących na targi pracy, zaczyna nękać emerytowanego detektywa policji Billa Hodgesa, zmuszając go tym samym do podjęcia prywatnej i wysoce niebezpiecznej misji odnalezienia sprawcy, nim ten uderzy ponownie.

Na kilka dni przed udostępnieniem zwiastuna w sieci pojawiły się fotografie z sesji zdjęciowej zrealizowanej na planie filmowym. Uważni internauci wypatrzyli już na nich jednego easter egga. Mianowicie na biurku, przy którym siedzi detektyw Bill Hodges, leży egzemplarz książki Stephena Kinga „4 po północy”.

Z miejsca powróciły wątpliwości, czy Justine Lupe, aktorka wcielająca się w Holly Gibney (pierwsza po prawej na zdjęciu powyżej), nie jest zbyt młoda i zbyt ładna do swej roli, jeśli chciano by trzymać się opisu z książki. Przedstawiciele producentów serialu sugerują jednak, aby nie wyciągać pochopnych wniosków. Tak przynajmniej wynika z jednego z ich komentarzy zamieszczonych w mediach społecznościowych. Żeby wyrobić sobie własne zdanie, najprawdopodobniej trzeba będzie poczekać na kolejny zwiastun albo emisję serialu, ponieważ w 2-minutowym materiale udostępnionym na Youtube akurat Holly nie zobaczymy.

Pilotażowy odcinek serialu miał już okazję zobaczyć autor strony Lilja’s Library dedykowanej Stephenowi Kingowi. Jak napisał, „pierwsze 8 minut znajduje się wśród najlepszych, jakie widziałem od długiego czasu. To było makabryczne, brutalne, ale bardzo dobre”.

W zapowiadanym na sierpień serialu występują między innymi Brendan Gleeson, Harry Treadaway, Justine Lupe, Mary-Louise Parker, Scott Lawrence, Kelly Lynch, Ann Cusack oraz Jharrel Jerome. W jednym z odcinków w epizodycznej roli pojawi się także sam Stephen King.

Poniżej możecie zobaczyć pełny zwiastun „Pana Mercedesa”:

Kolejne fotografie z sesji zdjęciowej na planie „Pana Mercedesa”:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film