Pierwsza zapowiedź serialu na podstawie „Pana Mercedesa” Stephena Kinga

7 czerwca 2017


Wreszcie mamy okazję zobaczyć pierwszą kilkunastosekudnową zapowiedź serialu „Pan Mercedes” kręconego na podstawie powieści Stephena Kinga, a także nieco dłuższy materiał z planu zawierający kilka dodatkowych ujęć. Spostrzeżeniami na temat adaptacji podzielił się również jeden z twórców produkcji.

Za realizację 10-odcinkowego serialu jako scenarzysta oraz producent wykonawczy odpowiedzialny jest David E. Kelley, twórca między innymi „Ally McBeal”, „Orłów z Bostonu” i „Wielkich kłamstewek”. Jak zapowiada, „ludzie będą chcieli zobaczyć 'Pana Mercedesa’ ze względu na dreszcze emocji, którymi Stephen King tak ochoczo się dzieli, a pozostaną przy serialu ze względu na głębię i postacie”.

Ci, którzy czytali książkę, wiedzą, jak ważni w całej historii są nakreśleni przez Kinga bohaterowie. Kelley mówi: „W każdym z nich jest coś zapadającego w pamięć. Istnieje w nich naturalna potrzeba, aby odkryć swoje znaczenie. To też sprawia, że w nadzwyczajnych okolicznościach są wyjątkowo ludzcy”.

Szczególne miejsce w tej galerii postaci zajmuje oczywiście tytułowy kierowca Mercedesa, czyli Brady Hartsfield. „To oczywiście potwór, jednak jesteśmy w stanie mu współczuć, a to nie jest wcale takie proste. Widzimy bowiem, w jaki sposób dotarł do miejsca, w którym się znajduje, co czyni go jeszcze bardziej przerażającym. Nie można go odrzucić jako anormalny przykład ludzkiej istoty” – dodaje Kelley.

W serialu wystąpią między innymi Brendan Gleeson (jako Bill Hodges), Harry Treadaway (Brady Hartsfield), Justine Lupe (Holly Gibney) oraz Jharrel Jerome (Jerome). W epizodycznej roli zobaczymy również samego Stephena Kinga. Premiera serialu zaplanowana jest na 9 sierpnia.

Oprócz krótkiej zapowiedzi, którą możecie zobaczyć powyżej, twórcy udostępnili również materiał z planu produkcji, w którym znalazły się wypowiedzi osób zaangażowanych w realizację serialu oraz kilka dodatkowych ujęć:

[mw,am]
źródło: USA Today

Tematy: , , ,

Kategoria: film