banner ad

Natalie Portman zagra w miniserialu na podstawie „Nie posiadamy się ze szczęścia” Karen Joy Fowler

9 sierpnia 2016

portman-ekranizacja-nie-posiadamy-sie-ze-szczescia
Stacja HBO pracuje nad telewizyjną adaptacją nominowanej do Bookera powieści Karen Joy Fowler zatytułowanej „Nie posiadamy się ze szczęścia”. W głównej roli w produkcji wystąpi Natalie Portman. Będzie to debiut hollywoodzkiej aktorki na małym ekranie.

O poruszającej powieści Karen Joy Fowler, którą zainspirował eksperyment społeczny, jaki w latach trzydziestych ubiegłego wieku przeprowadzono w USA, było u nas głośno w kwietniu tego roku za sprawą polskiego przekładu, który ukazał się nakładem wydawnictwa Poradnia K.

W zapowiadanym miniserialu Natalie Portman wcieli się w Rosemary Cooke, z pozoru zwyczajną studentkę college?u, której przyrodnia siostra zniknęła w dzieciństwie. Sprawa wiąże się z głęboko skrywaną historią rodzinną ? w przeszłości rodzina Rosemary poddała się eksperymentowi społecznemu. Rodzice dziewczyny wzięli na wychowanie szympansiątko, by wychowywać ludzkie i zwierzęce dziecko jak rodzeństwo i obserwować ich zachowanie i wzajemne relacje.

Scenariusz adaptacji napisze Christopher Monger, nominowany do Nagrody Emmy za skrypt „Temple Grandin”. Producentami wykonawczymi są Gideon Raff („Homeland”), Natalie Portman, Marta Kauffman („Przyjaciele”) i Robbie Tollin. Na razie nic nie wiadomo jeszcze o dacie premiery miniserialu.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film