„Kobiety” Charlesa Bukowskiego trafią na ekran

23 czerwca 2015

Firma producencka Voltage Pictures zamierza przenieść na duży ekran autobiograficzną powieść Charlesa Bukowskiego „Kobiety”.

Wydana w 1978 roku książka w odróżnieniu od „Listonosza”, „Faktotum” i „Z szynką raz!” koncentruje się na późniejszych latach w życiu Bukowskiego, kiedy to nie był już przymierającym głodem pisarzem, a międzynarodową gwiazdą korzystającą zachłannie z zainteresowania kobiet. Powieść opisuje liczne podboje erotyczne Bukowskiego aż do momentu, kiedy zakochał się w Lindzie King (w książce jako Linda Vance).

Scenariusz adaptacji jest już gotowy. Napisał go mało znany scenarzysta Ethan Furman. Żadne szczegóły na temat obsady filmu nie są jeszcze znane. Obraz pod szyldem Voltage Pictures wyprodukują Nicolas Chartier i Dominic Rustam.

Voltage Pictures to pochodząca z Los Angeles firma producencka, która ma już koncie m.in. takie filmy, jak „The Hurt Locker. W pułapce wojny”, „Don Jon” czy „Witaj w klubie”. „Kobiety” to już drugi projekt filmowy oparty na twórczości Bukowskiego, który w ostatnim czasie spotkał się z zainteresowaniem filmowców. Niedawno obraz oparty na życiu pisarza (i pośrednio na wydarzeniach opisanych w „Z szynką raz!”) nakręcił James Franco. Jego „Bukowski” wciąż czeka na kinową dystrybucję.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film