banner ad

Jest już zwiastun adaptacji komiksu „Sin City: Damulka warta grzechu”!

7 marca 2014

Sin City Damulka warta grzechu - film
Nareszcie! W sieci pojawił się pierwszy zwiastun od dawna oczekiwanego filmu na podstawie kultowego komiksu Franka Millera.

Osią fabuły drugiego filmu rozgrywającego się w mrocznym Sin City, mieście barów, dziwek, bandytów i prawdziwych mężczyzn, jest historia opisana w komiksie „Sin City. Damulka warta grzechu”. To prequel wydarzeń przedstawionych w pierwszym filmie z 2005 roku. Dwight jest jeszcze przed operacją plastyczną, wygląda więc zupełnie inaczej. Pracuje jako detektyw-fotograf. Jego specjalnością jest kompromitowanie bogaczy. Wiedzie spokojny (jak na Miasto Grzechu) żywot, dopóki nie pojawia się ona: Ava – kobieta jego życia. Damulka warta grzechu, a nawet tego, by dla niej zabijać. Dawna miłość, która desperacko szuka pomocy. I chociaż jego instynkt odradza mu angażowania się, bo sprawa go przerasta, rzuca się na pomoc. Na szczęście nie jest sam – pomaga mu między innymi dobry kumpel – znany już widzom i czytelnikom serii Marv.

Damulka warta grzechuFilm, podobnie jak pierwsza część z 2005 roku, składa się z kilku osobnych opowieści. Oprócz wydarzeń, które wielbiciele komiksów Franka Millera znają z kart „Damulki wartej grzechu”, w fabule znalazł się również epizod „Kolejna zwykła sobotnia noc” ze zbioru „Girlsy, gorzała i giwery” oraz dwie nowe historie, które Miller wymyślił specjalnie na potrzeby powstającej ekranizacji.

Wyprodukowany w 2005 roku obraz „Sin City” w reżyserii Roberta Rodrigueza i Franka Millera wyróżniał się na tle ówczesnych produkcji hollywoodzkich niespotykaną wiernością komiksowemu pierwowzorowi. Obraz został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków i widownię. Z racji tego, że za podstawę scenariusza posłużyły jedynie trzy z siedmiu tomów komiksowej serii, jeszcze w tym samym roku ogłoszono plany realizacji kolejnego filmu. W 2007 roku Rodriguez i Miller ukończyli ponoć pisać scenariusz, jednak prace nad ekranizacją stanęły w miejscu. Twórcy oskarżali o to braci Weinstein, szefów wytwórni Miramax. Musiało minąć kolejne siedem lat, abyśmy doczekali pierwszego zwiastuna „Damulki wartej grzechu”.

W filmie pojawią się m.in. aktorzy dobrze znani nam z pierwszego „Sin City” z 2005 roku, czyli Mickey Rourke, Jessica Alba, Rosario Dawson, Jaime King i Bruce Willis. Do obsady dołączyli również Eva Green, Joseph Gordon-Levitt, Ray Liotta, Stacy Keach, Lady Gaga i Josh Brolin, który zagra wcześniejsze wcielenie Dwighta. Premiera filmu zapowiedziana została na 22 sierpnia 2014 roku.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Sin City. Damulka warta grzechu”:

)

Tematy: , , , ,

Kategoria: film