Harry Potter i Lord Voldemort zachęcają do używania kondomów

7 marca 2014

kondomy Rio - 1
Z okazji tegorocznego karnawału w Rio de Janeiro brazylijska agencja marketingowa Aquatro zrealizowała oryginalną kampanię zachęcającą uczestników zabawy do korzystania z prezerwatyw.

Na grafice przedstawiającej Lorda Voldemorta przemieniającego się po założeniu kondoma w Harry?ego Pottera widnieje hasło: „Nie bądź czarnym charakterem. Używaj prezerwatyw”. Porównanie mogło także sugerować uczestnikom zabawy, że osoby, z którymi zamierzają uprawiać seks, skrywają często niezbyt chlubną przeszłość seksualną, dlatego lepiej korzystać z zabezpieczenia.

Oprócz bohaterów dobrze znanych wszystkich czytelnikom książek J. K. Rowling współpracujący z agencją ilustrator Dudu Fonseca stworzył również grafiki, na których znalazły się postacie komiksowe (Batman i Joker) oraz filmowe (Yoda i Lord Vader). Obie te grafiki możecie zobaczyć poniżej.

Karnawał w Rio de Janeiro przyciąga blisko milion turystów z całego świata. W ramach kampanii przeciwko AIDS władze rozdają co roku uczestnikom kilkadziesiąt milionów prezerwatyw.

kondomy Rio - 2

kondomy Rio - 3

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy