banner ad

BBC zekranizuje cykl „Wyspa Lewis” Petera Maya

27 sierpnia 2014

peter-may-serial-wyspa-lewis
Klimatyczna trylogia kryminalna rozgrywająca się na szkockiej wyspie Lewis w północnej części archipelagu Hebrydów Zewnętrznych zostanie przeniesiona na ekran telewizyjny. Prawa do adaptacji książek wykupiła stacja telewizyjna BBC.

Jak podaje autor powieści, Peter May, na podstawie cyklu „Wyspa Lewis” mają zostać zrealizowane trzy dwugodzinne filmy telewizyjne, które wyemituje stacja BBC 4. Rozpoczęto już prace rozwojowe odnośnie ekranizacji pierwszej książki zatytułowanej „Czarny dom”.

Dziennik „The Scotsman” donosi, że adaptacja telewizyjna trylogii może przynieść ogromne korzyści branży turystycznej na wyspie Lewis, gdzie rozgrywa się akcja książek. Zwłaszcza że już teraz przyjeżdżają tam turyści zafascynowani powieściami Petera Maya, a jak wiemy siła oddziaływania telewizji jest nieporównanie większa.

Polscy czytelnicy mieli już okazję poznać dwie części cyklu opowiadającego o policyjnym detektywie, Finie Macleodzie, który po latach powraca na rodzinną wyspę, aby rozwikłać sprawę brutalnego morderstwa. Ostatnia, trzecia część zatytułowana „Jezioro Tajemnic” ma ukazać się w Polsce w przyszłym roku.

fot. Peter May/Facebook

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film