Teatr Barakah świętuje 93. urodziny Jacka Kerouaca!

9 marca 2015

dramatorium_Kerouac_2015
12 marca Teatr Barakah świętować będzie 93. rocznicę urodzin Jacka Kerouaca, najsłynniejszego pisarza Beat Generation, autora m.in. kultowej powieści „W drodze”. Wstęp na imprezę jest wolny.

Z okazji urodzin pisarza w krakowskim teatrze odbędzie się:
– promocja książki Joyce Johnson „Własnym głosem. Samotne zwycięstwo Jacka Kerouaca” wydanej pod patronatem Booklips.pl (będzie możliwość zakupienia książek),
– czytanie prozy i poezji Jacka Kerouac (przynoście swoje ulubione fragmenty i czytajcie z nami!),
– rozmowy o Jacku Kerouacu przy piwie i winie,
– impreza do wschodu słońca.

Wydarzenie odbędzie się w ramach kolejnej odsłony cyklu „Dramatorium”, który to od marca przechodzi sporą przemianę. Organizatorzy zapowiadają, że nie będzie spokojnie, układnie, grzecznie i dokładnie. Będzie literatura! Ponieważ przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Aktorzy! Pisarze! Poeci! Redaktorzy! I Wy, Czytelnicy! Będziecie wspólnie czytać, wspólnie słuchać, wspólnie pić, skakać z balustrady, wspólnie dyskutować, oglądać, śpiewać, recytować, kraść kukurydzę, palić, pluć na odległość i szukać dziury w całym! Dźwięki, obrazy i przede wszystkim Słowa! Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia! I tak przez dwa czwartki w miesiącu (bo w czwartek wszystko idzie gładko).

Urodziny Jacka Kerouaca świętowane będą w czwartek 12 marca o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik.

Czas trwania: do granic możliwości
Bilety: wstęp wolny
Alkohol: ceny dla zwykłych śmiertelników
Papierosy: można

dramatorium_Kerouac_2015_2

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia