Poznańskie Targi Książki zapowiedziane na marzec

13 lutego 2023

Już niedługo Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w raj dla miłośników literatury. W tym roku Poznańskie Targi Książki odbędą się w dniach od 10 do 12 marca i – tak samo jak w roku poprzednim – program będzie bogaty w atrakcje dla uczestników w każdym wieku.

Poznańskie Targi Książki są ważnym miejscem spotkań pisarzy, ilustratorów, wydawców, bibliotekarzy i środowisk naukowych, a przede wszystkim miłośników literatury. „Trzydniowe wydarzenie to nie tylko spotkania autorskie, ale przede wszystkim przestrzeń, która łączy popularyzację czytelnictwa z rozwojem intelektualnym, kształtowaniem kreatywnego myślenia czytelników i dobrą zabawą” – informują organizatorzy.

Główną ideą targów jest przedstawienie najnowszej oferty wydawniczej – uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z tysiącami książek, a wybrane pozycje nabyć do swoich prywatnych biblioteczek. Podczas targów odbędą się liczne spotkania z autorami. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Wojciech Chmielarz, Łukasz Orbitowski oraz Marta Galewska-Kustra. Pojawią się też goście zagraniczni, m.in. hiszpańska pisarka Carla Moneto oraz autor bajek dla dzieci Ulrich Hub.

Poznańskie Targi Książki to nie tylko spotkania autorskie. W programie wydarzenia nie zabraknie także warsztatów, wystąpień ekspertów, paneli dyskusyjnych oraz wystaw. Zaplanowano także warsztaty dla rodziców z dziećmi, których ideą jest zachęcenie młodego pokolenia do sięgania po książki. Miłośnicy słownych potyczek znajdą coś dla siebie w specjalnej Strefie Scrabble, a na fanów muzyki będzie czekać blisko 10 tysięcy płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z Polski i zagranicy w ramach Giełdy Winyli. Poznańskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Edukacyjne, które stworzą okazję młodym uczestnikom do zaplanowania ścieżki naukowej na najbliższe lata.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji na znajdziemy na stronie: TargiKsiazki.pl. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

[am]
fot. Fotobueno

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia