Książki na Open?er Festival 2015

29 czerwca 2015

ksiazki-opener-festiwal-2015
Już w najbliższą środę 1 lipca rozpoczyna się Open?er Festival ? największa plenerowa impreza muzyczna w Polsce. Program 3 Polskiego Radia, patron medialny przedsięwzięcia, jak co roku otworzy cieszącą się ogromną popularnością „Bibliotekę Trójki”.

Podczas poprzednich edycji gdyńskiej imprezy „Biblioteka Trójki” zrobiła furorę, przyciągając tłumy festiwalowiczów. Przedsięwzięcie, mające na celu popularyzowanie czytelnictwa, powstało z inicjatywy Trójki i Instytutu Książki we współpracy z Alter Artem ? organizatorem festiwalu. W „Bibliotece Trójki” będzie można nie tylko otrzymać wartościową książkę, ale też uczestniczyć w różnych konkursach i happeningach.

Nie zabraknie również spotkań z pisarzami. W AlterCafe będzie można porozmawiać z: Ziemowitem Szczerkiem (2 lipca), Magdaleną Grzebałkowską (3 lipca) i Zygmuntem Miłoszewskim (4 lipca). Spotkania poprowadzi dziennikarz Programu 3 Michał Nogaś wraz z Szymonem Kloską z Instytutu Książki.

„Biblioteka Trójki” jest o tyle wyjątkowa, że mogą z niej korzystać wszyscy, którzy na festiwal się wybiorą. Bez karty bibliotecznej, bez dowodu tożsamości, bez kar za przetrzymanie i za nieoddanie, można nawet wejść bez koszulki i boso, czytać książki na miejscu, a potem zabrać je ze sobą do domu.

Open?er Festival to jeden z największych w Polsce festiwali muzyki i sztuki gromadzący podczas każdej edycji dziesiątki tysięcy widzów. W tym roku impreza odbędzie się po raz czternasty, a wśród najważniejszych gwiazd, jakie będziemy mogli zobaczyć, wymienia się Swans, The Prodigy, Modest Mouse, Drake’a, Mumford & Sons, Kasabian, Faithless i A$AP Rocky’ego.

fot. Lan Pham

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia