Dlaczego warto czytać Alice Munro? Drugie spotkanie z cyklu „Literatura stosowana” już w najbliższy wtorek
We wtorek 5 listopada w Barze Studio przy Teatrze Studio w Warszawie odbędzie się drugie spotkanie poświęcone literaturze pod nazwą „Literatura stosowana”. Bohaterką wieczoru będzie tegoroczna laureatka Literackiej Nagrody Nobla, Alice Munro. Booklips.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Prowadzący spotkanie, Juliusz Kurkiewicz, wraz z zaproszonymi gośćmi, Kazimierą Szczuką i Agnieszką Pokojską, tłumaczką Alice Munro, postarają się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto czytać Alice Munro? Wydarzenie będzie również okazją do przybliżenia mniej znanego oblicza tegorocznej noblistki. Pisarka drapieżna? Feministka? Ateistka? Czego Polacy nie wiedzą o swojej nowej ulubionej pisarce?
Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 listopada o godz. 19.15 w foyer Teatru Studio przy pl. Defilad 1 w Warszawie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.
Gośćmi wieczoru będą:
Agnieszka Pokojska – anglistka, prowadzi zajęcia translatorskie w Podyplomowym Studium dla Tłumaczy Literatury przy Katedrze UNESCO UJ i w krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera. Współpracuje z kwartalnikiem „Zeszyty Literackie”. Tłumaczy literaturę piękną, eseistykę i non-fiction
Kazimiera Szczuka – historyczka literatury, krytyczka literacka, dziennikarka telewizyjna, feministka, współzałożycielka Porozumienia Kobiet 8 Marca, członkini partii Zielonych i Krytyki Politycznej. Uczennica Marii Janion. Pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN i wykłada na Gender Studies UW. Wydała książki „Kopciuszek, Frankenstein i inne” (2001) i „Milczenie owieczek” (2004). Publikuje m.in. w „Zadrze”, „Gazecie Wyborczej” i „Tekstach Drugich”.
„Literatura stosowana” to cykl spotkań z polskimi pisarzami, podczas których dowiecie się m.in. kto i dlaczego nie lubi podróżować, czy faktycznie prawdziwych Cyganów już nie ma, czy seriale są lepsze od książek a psy od kotów. No i co na to wszystko literatura. Autorem cyklu i prowadzącym spotkania jest Juliusz Kurkiewicz.
TweetKategoria: wydarzenia