Wrześniowe nowości wydawnictwa Egmont

18 września 2011

Powieść z Thorgalem oraz klasyka komiksu – tak wyglądają cztery najważniejsze nowości wydawnictwa Egmont we wrześniu.

Amelie Sarn „Thorgal ? Dziecko z gwiazd”

Thorgal, kultowy bohater komiksów Grzegorza Rosińskiego, teraz w powieści. Miliony fanów na całym świecie czytają od lat komiksy opowiadające o jego losach. Odważny i uczciwy człowiek, wierny i kochający mąż, sprawiedliwy i waleczny przywódca ? taki jest Thorgal. Pełna niebezpiecznych przygód północ wikingów, starożytne legendy i zaginione cywilizacje ? magiczny świat Thorgala zaskakuje czytelników do dziś. „Thorgal. Dziecko z gwiazd” to znane z komiksów dzieje Thorgala, wzbogacone o nowe, nieznane dotąd wątki. (więcej o książce)

Morris, Rene Goscinny Lucky Luke „W górę Missisipi, Na tropie Daltonów, W cieniu wież wiertniczych”

Zbiorcze, zawierające trzy albumy, wydanie historii, których bohaterem jest Lucky Luke ? jedna z najpopularniejszych postaci komiksowych.
Najszybszy rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie zaprowadzi porządek w miasteczku, którego mieszkańców ogarnął szał wydobycia ropy naftowej, płynąc statkiem parowym w górę Missisipi, unieszkodliwi kilku opryszków, próbujących opóźnić podróż i jak zwykle doprowadzi braci Daltonów tam, gdzie ich miejsce ? do więzienia. (więcej o komiksie)

Janusz Christa „Kajtek i Koko – Profesor Kosmosik”

Nowe wydanie albumu Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik. Komiks ma nową okładkę i został uzupełniony o niepublikowane wcześniej paski komiksowe. „Kajtek i Koko – Profesor Kosmosik” to piąty tom przygód Kajtka i Koka autorstwa znakomitego scenarzysty i rysownika, Janusza Christy, ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu. Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. (więcej o komiksie)

Henryk Jerzy Chmielewski „Tytus Romek i A’Tomek księga XXXI Tytus kibicem”

Tytus robi postępy w uczłowieczaniu się. Bez oporów chłonie wszystko, co go otacza. Na przykład miłość do piłki nożnej, a wraz z nią ? niestety ? stadionowe okrzyki i zamiłowanie do bijatyki z kibicami przeciwnej drużyny. Romek i A?Tomek są w kłopocie. Szukają sposobu na niesfornego przyjaciela, który staje się coraz bardziej agresywny. Zasięgają rady Papcia, potem psychologa, a wreszcie profesora Talenta? (więcej o komiksie)

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi