Premiera „Joyland” Stephena Kinga w czerwcu 2013!

22 kwietnia 2013

Joyland - premiera
Na 6 czerwca 2013 roku, w dwa dni po premierze amerykańskiej, wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało najnowszą powieść Stephena Kinga pt. „Joyland”.

Miejscem wydarzeń opisanych w „Joyland” jest lunapark położony w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Devin Jones, student college?u, zatrudnia się tam na okres wakacji, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. W lunaparku zmuszony jest jednak zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu ? i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam? Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Zgodnie z zapowiedziami wydawcy „Joyland” to pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się ? i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie. Nowa książka Kinga to jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszyć ma serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

W Stanach „Joyland” ukaże się nakładem imprintu Hard Case Crime, odwołującego się stylistyką do pulpowych kryminałów z lat 40. i 50. Również powieść Kinga będzie w oryginale przypominała kieszonkowe wydania klasycznych pozycji Donalda Edwina Westlake’a, Roberta Blocha czy Lawrence’a Blocka (patrz na zdjęciu po lewej stronie).

Polska edycja powieści zostanie z kolei wydana w podobnej szacie graficznej, co pozostałe dzieła Kinga wznawiane przez Prószyńskiego (na zdjęciu po prawej stronie). Za projekt okładki ponownie odpowiadać będzie Vincent Chong. Premiera książki w Polsce zapowiedziana jest na 6 czerwca, czyli dokładnie w dwa dni po premierze światowej.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi