banner ad

„Jest legendą” w październiku, „Żywe trupy” w listopadzie

18 października 2011

Wydawnictwo Sine Qua Non zaplanowało w najbliższym czasie dwie premiery, które mogą spodobać się zarówno fanom fantastyki, horroru jak i komiksu.

„Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi”

(premiera 20 października 2011)

Światowa czołówka twórców literatury grozy składa najlepszy możliwy hołd jednemu z nich ? Richardowi Mathesonowi, autorowi m.in. powieści ?Jestem legendą? i scenarzyście kultowego serialu ?Strefa mroku?. Oryginalne, pisane specjalnie z tej okazji opowiadania wykorzystują i rozwijają wątki twórczości Mathesona, na nowo ożywiając jego osobliwy, przerażający i całkowicie prawdziwy świat. Znajdziemy tu owoc pierwszej współpracy na linii ojciec ? syn, Stephen King ? Joe Hill (znakomicie napisana i trzymająca w napięciu historia krwawego pojedynku na szosie), swoje najcięższe działa wytaczają m.in. Nancy A. Collins (pełna seksu i przemocy upiorna opowieść o nawiedzonym domu), F. Paul Wilson… (więcej o książce)

Robert Kirkman, Jay Bonansinga „Żywe trupy – Narodziny gubernatora”

(premiera listopad 2011)

Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks, potem pojawił się rewelacyjny serial. W końcu przyszedł czas na pierwszą z serii powieści opowiadających historię kultowych postaci z uniwersum The Walking Dead. Gubernator. Ten rządzący Woodsbury despota znany jest z własnego, chorego poczucia sprawiedliwości: w jej imieniu zmusza więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowych, a tym, którzy wejdą mu w drogę, odcina ręce i nogi. Kiedy tylko pojawił się w komiksowym cyklu „Żywe trupy”, został okrzyknięty przez magazyn Wizard „Złoczyńcą roku”, a jego postać do dziś wzbudza wśród czytelników kontrowersje. Nadszedł czas, by sięgnąć do korzeni. Dzięki książce, którą trzymasz w ręku, dowiesz się, jak Gubernator stał się tym, kim jest, jak trafił do miejsca, w którym… (więcej o książce)

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi