banner ad

W japońskiej „Kawiarni Muminka” nigdy nie będziesz jeść samotnie

24 kwietnia 2014

kawiarnia-muminka-1
W Tokio w Japonii znajduje się kawiarnia, w której nigdy nie będziecie jedli samotnie posiłków. Osobom, które przyszły do lokalu w pojedynkę, obsługa oferuje bowiem towarzystwo pluszowych Muminków.

Kawiarnie tematyczne cieszą się w Japonii (i nie tylko tam) dużym powodzeniem. Przerwa na posiłek staje się w ten sposób okazją do chwilowego oderwania od rzeczywistości i znalezienia w świecie znanym z książek, komiksów, seriali telewizyjnych bądź gier komputerowych.

Japońska firma Benelic od wielu lat prowadzi sieć kawiarni i piekarni nawiązujących do serii książek dla dzieci autorstwa Tove Jansson, która cieszy się w Kraju Kwitnącej Wiśni niesłabnącą popularnością. Każdy z lokali wypełniony jest ozdobami, towarami, żywnością i napojami inspirowanymi Muminkami.

Chociaż kawiarnie istnieją już od dawna, uwaga światowych mediów skupiła się na nich ponownie właśnie teraz, kiedy jedna z internautek zamieściła w sieci relację z wizyty w lokalu w Tokio, gdzie uśmiechnięta kelnerka, widząc, że przyszła sama, zaproponowała jej towarzystwo przy posiłku, po czym przyniosła i posadziła przed nią pluszową Pannę Migotkę.

kawiarnia-muminka-2

W sieci zaczęły pojawiać się szybko kolejne relacje klientów, potwierdzające, że w „Kawiarni i piekarni Muminka” w Tokio panuje taki obyczaj. Sprawą zainteresował się portal RocketNews24 i dowiedział się od przedstawiciela prasowego sieci, że zwyczaj, aby gości, którzy przychodzą samemu, sadzać z pluszowymi Muminkami, praktykowany jest od momentu otwarcia kawiarni w 2003 roku. Podobnie jest też w pozostałych lokalach.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć wnętrze „Kawiarni i piekarni Muminka” w Tokio.

kawiarnia-muminka-3

kawiarnia-muminka-4

kawiarnia-muminka-5

kawiarnia-muminka-6

kawiarnia-muminka-7

fot. RocketNews24

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy