banner ad

U Pata Conroya zdiagnozowano raka trzustki

23 lutego 2016

pat-conroy-ma-raka
Pat Conroy, jeden z najważniejszych pisarzy Amerykańskiego Południa, ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że walczy z rakiem trzustki. Jednocześnie obiecał czytelnikom, że nie zamierza przestawać pisać i wkrótce będą mogli przeczytać jego kolejną powieść.

„W październiku obchodziłem swoje 70. urodziny i zdałem sobie sprawę, że całe moje pisarskie życie spędziłem, próbując dowiedzieć się, kim jestem, i nie sądzę, bym był bliżej odpowiedzi. To w Beaufort, patrząc na kręte zakola rzeki i fale tętniące życiem skrytych w jej toni delfinów, zacząłem odkrywać siebie i wtedy, gdy miałem piętnaście lat, rozpoczęło się moje życie. Ostatnio zdiagnozowano u mnie raka trzustki. Z pomocą wspaniałych ludzi i dr. Andersona zamierzam twardo walczyć. Jestem wdzięczny wszystkim moim ukochanym czytelnikom, moim przyjaciołom i mojej rodzinie za ich modlitwy. Jestem wam winny powieść i zamierzam ją dostarczyć” – napisał Conroy.

Pisarz nie zdradził szczegółów na temat choroby ani rokowań. Niestety rak trzustki to jeden z najtrudniejszych do wyleczenia i jeden z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Kilka lat temu Conroy miał uszkodzoną wątrobę i wysokie ciśnienie krwi. Po pobycie w szpitalu rzucił picie alkoholu. Jest też chory na cukrzycę. Aktualnie pisarz jest pod doskonałą opieką w centrum leczenia raka przy Uniwersytecie w Texasie. Rodzina prosi o poszanowanie jego prywatności i jednocześnie dziękuje wszystkim za słowa otuchy.

Pat Conroy urodził się w 1945 roku. W swych powieściach rozgrywających się zwykle na Amerykańskim Południu odwołuje się często do wątków autobiograficznych. Do jego najbardziej znanych dzieł zaliczane są: „Wielki Santini” (1976), „Władcy dyscypliny” (1980), „Książę przypływów” (1986) oraz „Muzyka plaży” (1995).

[aw]
fot. Jennifer Hitchcock
źródło: Independent

Tematy: , ,

Kategoria: newsy