Twórca serialu „Mad Men” debiutuje jako powieściopisarz

15 września 2016

matt-weiner-debiutuje-pisarz
Matthew Weiner, twórca serialu „Mad Men”, wydaje swoją pierwszą powieść. Książka nosi tytuł ?Heather, the Totality? i trafi do księgarń w przyszłym roku.

Podobnie jak serial, akcja powieści osadzona została w Nowym Jorku, jednak wydarzenia mają miejsce w naszych czasach. Wydawnictwo Little, Brown and Company informuje, że „Heather, the Totality” to „mroczna przypowieść rozgrywająca się współcześnie na Manhattanie” i opowiadająca „o trójce ludzi z dwóch światów, będących na kursie kolizyjnym w pogoni za pięknym dzieckiem”.

Według Judy Clain, wiceprezes i redaktor naczelnej wydawnictwa, powieść przywodzi na myśl dokonania Henry?ego Jamesa i Edgara Allana Poe, a bohaterowie są „bardzo skomplikowani, wytrąceni z równowagi przez swoje wady i niemal doprowadzeni do szaleństwa przez własne lęki”.

Sam autor powiedział: „Dla mnie, jako osoby, dla której literatura zawsze była istotna, jedyną fajniejszą rzeczą niż pisanie 'Heather, the Totality’ jest fakt, że opublikuje ją Little, Brown and Company. Nie mogę sobie wyobrazić lepszego początku mojej pisarskiej drogi”.

Zgodnie z zapowiedziami powieść ukaże się jesienią 2017 roku.

[aw]
fot. The Cable Show

Tematy: , ,

Kategoria: newsy