banner ad

Szefowa magazynu filmowego chce pozwać Breta Eastona Ellisa

17 lipca 2012


Nikki Finke, założycielka i szefowa internetowego magazynu filmowego Deadline.com, grozi pozwem autorowi „American Psycho”, który ? nawiasem mówiąc – nie wydaje się tym zbytnio przejęty.

Twitter bez wpisów Breta Eastona Ellisa zdecydowanie nie byłby już tym samym. Nie ma miesiąca, a czasami tygodnia, żeby pisarz nie zwrócił uwagi mediów swymi kontrowersyjnymi komentarzami. Tym razem oberwało się Nikki Finke, kobiecie uznawanej w Hollywood za wyjątkowo mściwą i pamiętliwą.

Kilka dni temu Ellis zamieścił na swoim profilu na Twitterze następujący wpis: „Każdy w branży filmowej, kto ma stracha, niechaj uważa na Nikki Finke. To skończona i totalnie starodawna pierdolona hollywoodzka frajerka”.

Co było powodem, dla którego pisarz w tak bezpardonowy sposób obszedł się z groźną damą Hollywood? Pani Finke zadzwoniła do jednej z agencji, która reprezentuje Ellisa, grożąc pozwem literatowi oraz doprowadzeniem do ruiny jego przedstawicieli. Wysyłała również meile do właścicieli budynków, w którym mieszka, nasyłając ich na niego.

Wszystko zaczęło się prawdopodobnie od wpisu umieszczonego przez Ellisa na Twitterze w drugiej połowie czerwca. Napisał wtedy: „Nie jestem pewien, czy to dobra wiadomość czy zła, ale właśnie dowiedziałem się, że Nikki Finke mieszka w tym samym budynku, co ja, w West Hollywood”.

Uważa się, że notka ta musiała wyjątkowo rozsierdzić kobietę, która strzeże swojej prywatności do tego stopnia, że jeden z amerykańskich serwisów zaoferował tysiąc dolarów temu, kto dostarczy jej aktualne zdjęcie. Finke wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza niż Thomas Pynchon czy J. D. Salinger. W sieci krąży zaledwie jedno, nieaktualne już zdjęcie kobiety, która przez wiele lat prowadziła popularną kolumnę na łamach LA Weekly. Jak zauważono w serwisie Gawker, Penske Media (firma, do której należy magazyn Deadline.com) jest wymieniona jako właściciel apartamentu w budynku, gdzie mieszka Bret Easton Ellis. Czyżby więc pisarz przyczynił się do zdemaskowania kryjówki tajemniczej dziennikarki?

Fot. Breta Eastona Ellisa: Mark Coggins

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy