Zwiastun prequela „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”

17 lipca 2012


Reżyser Sam Raimi zaprezentował podczas konwentu Comic-Con w San Diego pierwszy zwiastun filmu „Oz The Great and Powerful” (z ang. „Oz Wielki i Wspaniały”), będącego prequelem powieści dla dzieci autorstwa L. Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Akcja filmu opowiada o młodości przyszłego Czarnoksiężnika Oz. Bohater zanim został magiem pracował jako iluzjonista w cyrku w Omaha. Jak się okazuje, do tajemniczej krainy Oz i Szmaragdowego Grodu dostał się zupełnie przypadkiem, w wyniku wypadku balonu, którym leciał. Ludzie tamtejszej krainy wzięli go za całkowicie kogoś innego, niż w rzeczywistości był. Chłopak nie wyprowadza jednak mieszkańców z błędu, licząc na zgarnięcie władzy i bogactwa.

W wyprodukowanym przez Disneya obrazie nie zobaczymy Dorotki, Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala ani Tchórzliwego Lwa. Powodem tego są kwestie prawne – wiele unikalnych elementów związanych z klasyczną powieścią L. Franka Bauma należy do wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, producenta oryginalnego filmu z 1939 roku.

Tytułową rolę w „Oz The Great and Powerful” zagra James Franco. Towarzyszyć będą mu m.in. Mila Kunis, Rachel Weisz oraz Michelle Williams. Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 8 marca 2013 roku.

Poniżej możecie obejrzeć premierowy zwiastun filmu:

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film