Serwis Legimi wprowadza do swojej oferty książki papierowe

12 lutego 2020


Legimi, firma specjalizująca się w abonamentowym udostępnianiu ebooków i audiobooków, postanowiła włączyć do swojej oferty również książki papierowe. Najbardziej aktywni czytelnicy korzystający z dotychczasowych usług serwisu mogą liczyć na rabaty sięgające 50%.

Takie posunięcie to ciekawe rozwiązanie szczególnie dla tej grupy klientów Legimi, którzy traktowali abonament głównie do przeglądania oferty dostępnej na rynku książki. „Przez naszą platformę przez ostatnią dekadę przewinęło się ponad milion zarejestrowanych użytkowników. Zauważyliśmy, że część z nich traktowało Legimi jako przystanek na swojej czytelniczej drodze. Co czwarty użytkownik używał naszej aplikacji do tego, by przejrzeć interesującą książkę lub poznać autora przed dokonaniem zakupu wydania drukowanego. Dotychczas nie mieliśmy rozwiązania dla takich klientów. Sądzę więc, że z rozszerzenia oferty Legimi o wydania papierowe zadowoleni będą nie tylko czytelnicy ale również wydawcy, zyskujący dostęp do pokaźnej, budowanej przez lata bazy miłośników książek” ? komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Od dziś w katalogu serwisu dostępnych jest ponad 100 tysięcy pozycji, wśród nich wiele tytułów w ogóle niewydawanych w formie cyfrowej, jak choćby kultowa seria „Jeżycjada” czy książki Milana Kundery. Legimi oferuje również opcję sprowadzania konkretnych tytułów „na życzenie”. Obecnie przeglądanie katalogu tytułów papierowych i ich zakup możliwe są wyłącznie na stronie www.legimi.pl. Zaplanowano jednak udostępnienie tej opcji także w aplikacjach mobilnych.

Klienci Legimi mogą korzystać z dużych rabatów, sięgających 50%, w ramach Klubu Mola Książkowego. Do tej pory mogli wykorzystywać punkty lojalnościowe zbierane m.in. za rejestrację, pobranie aplikacji i korzystanie z abonamentu na zakup w sposób tradycyjny ebooków i audiobooków. Kupowanie po dużych zniżkach elektronicznych książek wydawało się jednak opcją mało sensowną, skoro tytuły te były dostępne w abonamencie. Od teraz skumulowane punkty można przeznaczyć również na zakup książek drukowanych. Co więcej, posiadając aktywny abonament (dotyczy to również darmowego okresu próbnego) i robiąc zakupy za minimum 50 złotych, klienci korzystają dodatkowo z darmowej wysyłki, nie tylko w punktach odbioru, ale i kurierem.

Rozpoczęcie sprzedaży książek drukowanych wpisuje się obchody dziesięciolecia Legimi. Serwis powstał w 2009 roku i z okazji okrągłej rocznicy od listopada 2019 roku proponuje użytkownikom szereg niespodzianek. Książki papierowe w Legimi są kolejnym elementem tych celebracji, ale przede wszystkim realizacją strategii rozwoju firmy. Zważywszy na fakt, że rynek ebooków na świecie zaczyna odnotowywać spadki, takie posunięcie wydaje się w pełni zasadne.

[am]
fot. Jason Wong / Unsplash
źródło: mat. prasowe Legimi

Tematy: , ,

Kategoria: newsy