banner ad

Oprawiony rękopis niepublikowanego opowiadania Andrzeja Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu trafił na aukcję

17 marca 2018


Gratka dla kolekcjonerów. Andrzej Pilipiuk przeznaczył na aukcję oryginalny rękopis opowiadania o Jakubie Wędrowyczu, które ukaże się w powstającym właśnie, dziewiątym tomie przygód słynnego bimbrowinika egzorcysty spod Wojsławic.

Opowiadanie nosi tytuł „Gumofile”. Jego treść czytelnicy poznają dopiero za jakiś czas, kiedy Pilipiuk ukończy prace nad książką. Tymczasem jedna osoba ma możliwość przeczytać je już teraz, na dodatek wprost z oryginalnego rękopisu. Tekst znajduje się w wersji roboczej. Został wycięty i oprawiony przez samego autora.

Aukcja rękopisu to inicjatywa Oficjalnego Fanklubu Andrzeja Pilipiuka, który zbiera pieniądze na zakup darów w postaci sprzętu sportowego dla Domu Dziecka w Krasnymstawie. Autor ochoczo przyłączył się do pomysłu, a unikatowy rękopis można wylicytować na aukcji udostępnionej na Allegro.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy Pilipiuk ukończy prace nad dziewiątym tomem perypetii Wędrowycza. Miłośnicy prozy Wielkiego Grafomana mogą jednak niebawem spodziewać się dużej premiery. Na początku kwietnia nakładem Fabryki Słów ukaże się trzecia część perypetii wampirów żyjących w polskich realiach w dobie przemian zatytułowana „Wampir z KC”.

[am]
fot. Oficjalny Fanklub Andrzeja Pilipiuka

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy