Nowa kampania reklamowa Moncler inspirowana „Podróżami Guliwera”. Zobacz zdjęcie Annie Leibovitz

4 lutego 2016

moncler-podroze-guliwera-1
Francusko-włoska marka odzieżowa Moncler specjalizująca się w szyciu kurtek puchowych postawiła w swej pierwszej kampanii reklamowej na sezon wiosna/lato 2016 na literackie inspiracje. Zdjęcie wykonane przez Annie Leibovitz odwołuje się do klasycznej powieści „Podróże Guliwera” Jonathana Swifta.

Podczas sesji odtworzono bodaj najsłynniejszą scenę z książki, kiedy Guliwer ? tu odziany w jasnoszarą puchową kamizelkę Moncler ? budzi się na plaży w nieznanej krainie i orientuje się, że jest otoczony przez tubylców o miniaturowym wzroście. Liliputy na zdjęciu Annie Leibovitz tym różnią się od swoich pierwowzorów z kart powieści, że wszystkie przyodziane są w niebieskie firmowe kurtki, które będzie można nabyć w sklepach tej wiosny.

Zdjęcie zrealizowano na tle nadmorskiego, skandynawskiego krajobrazu. W rolę Guliwera wcielił się model Ignacio Ondategui. Podczas sesji nie stosowano fotomontażu, stąd też armię Liliputów odtworzyły odpowiednio uformowane i odziane figurki.

Jak tłumaczy na swojej stronie Moncler, Guliwer charakteryzował się kreatywnością i zdolnością do przewidywania przyszłości, potrafił także wyjść naprzeciw panującym trendom. „Wszystkie te cechy idealnie komponują się z duchem Moncler” ? czytamy w komunikacie.

Poniżej możecie zobaczyć kilka ujęć z planu zdjęciowego:

moncler-podroze-guliwera-2

moncler-podroze-guliwera-3

moncler-podroze-guliwera-4

moncler-podroze-guliwera-5

moncler-podroze-guliwera-6

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy