Niemieckie linie lotnicze promują czytanie i oferują podróżnym dodatkowy kilogram bagażu na książki

1 sierpnia 2016

niemcy-linie-lotnicze-kg-ksiazki
Niemieckie linie lotnicze Condor chcą zachęcać podróżnych do zabierania ze sobą lektur na wczasy, dlatego oferują bezpłatnie do końca wakacji dodatkowy kilogram bagażu podręcznego, który można przeznaczyć wyłącznie na książki.

O tym, jakich wyrzeczeń i strategii wymaga zmieszczenie w bagażu lektur na urlop, wiedzą wszyscy ci, którzy wciąż zabierają ze sobą w podróż tradycyjne książki. Średniej grubości powieść waży zwykle od 300 do 600 gram. Wybór kilku tytułów nie jest więc łatwy, a dopłaty za większy bagaż są niemałe. Wiele osób decyduje się na czytniki, co jednak z tymi, którzy wciąż preferują papier?

Postanowiły zaradzić temu niemieckie linie Condor, rozpoczynając wspólnie z Niemieckim Stowarzyszeniem Księgarzy i Wydawców kampanię pod hasłem ?Książka na pokładzie?, która ma zasięg ogólnokrajowy. Wszystkie pięć tysięcy księgarni w Niemczech otrzymało specjalne naklejki do rozdawania klientom. Wystarczy umieścić naklejkę na swoim bagażu, a linia lotnicza nie pobierze żadnych opłat za dodatkowy kilogram książek, które czytelnicy zabiorą na wakacje.

„Każdego roku ponad siedem milionów osób podróżuje liniami Condor do Azji, Afryki, Ameryki i pięknych miejsc urlopowych w całej Europie. Ci, którzy chcą zgłębić te obce kultury, polegają między innymi na czytaniu. A twój księgarz wie, jakie książki są najlepsze dla ciebie i twojego celu podróży. Warto więc wziąć dodatkowy kilogram książek w bagażu” ? mówi Alexander Skipis, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Księgarzy i Wydawców.

Jak podoba wam się takie rozwiązanie? Wciąż zabieracie ze sobą w podróż tradycyjne książki, czy może zdajecie się na e-booki?

[am]
fot. Concord
źródło: Publishing Perspectives

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy