McDonalds rozda 9 milionów książek dla dzieci

12 stycznia 2012


Fastfoodowy gigant planuje w ciągu najbliższych czterech tygodni rozdać dzieciom w Wielkiej Brytanii 9 milionów książek wraz z popularnymi zestawami Happy Meal.

Firma w porozumieniu z wydawnictwem Harper Collins postanowiła między 11 stycznia a 7 lutego sprezentować kupującym zestawy dla dzieci książki z popularnej na Wyspach serii Mudpuddle Farm. Autorem książeczek jest Michael Morpurgo, autor ?War Horse?, powieści na podstawie której Spielberg nakręcił właśnie film w Polsce wyświetlany jako ?Czas wojny?.

Mudpuddle Farm to sześć ilustrowanych opowiastek o zwierzętach żyjących na gospodarstwie: dramatyczna przygoda Gąski Albertyni po tym jak przechytrzyła lisa, jak Jigger, czyli pies pilnujący owiec, spędził swój wolny dzień, co się stało, gdy prosiątko Pintsize spróbowało latać i inne. W zestawie Happy Meal, oprócz książeczki, znajdzie się również zabawka ? jeden z bohaterów Mudpuddle Farm.

Decyzja McDonalds cieszy się poparciem National Literacy Trust, fundacji zajmującej się promocją literatury wśród Brytyjczyków, która uważa, że dzięki wielkości i skali tego przedsięwzięcia więcej rodzin zacznie czytać wspólnie ze swoimi pociechami książki. Chociaż wiele osób upatruje w decyzji McDonalds jedynie chęci poprawy swojego wizerunku (koncern od dawna musi odpierać zarzuty m.in. o kierowanie w reklamach przekazów perswazyjnych do dzieci), to jednak Jack Sallabank z National Literacy Trust powiedział:

?Nasze zainteresowanie kampanią McDonald?s nie jest związane z liczbą sprzedanych zestawów Happy Meal. W trakcie kampanii trafi do dzieci dziewięć milionów książek. W społeczeństwie, w którym jedno na troje dzieci nie posiada własnej książki, tego typu kampania będzie niezwykle skuteczna w dotarciu do tych, co nie czytają w domach; a ma ona miejsce w środowisku, w którym czują się komfortowo.?

Warto zaznaczyć, że książki z serii Mudpuddle Farm będzie można również nabyć bez konieczności zakupu zestawu Happy Meal.

Szacuje się, że osiem na dziesięć rodzin na Wyspach przynajmniej raz do roku odwiedza restaurację McDonalds.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy