Jo Nesb? zapowiada nową powieść z Harrym Hole’em na wiosnę 2017 roku!

21 września 2016

nowy-harry-hole-2017
To już pewne. W marcu 2017 roku norwescy czytelnicy będą mogli przeczytać nową powieść Jo Nesb?, na kartach której powróci detektyw Harry Hole.

Powieść nosi tytuł „T?rst” (z nor. „Pragnienie”). Harry Hole podejmie się śledztwa w sprawie młodej kobiety, która korzystała z aplikacji do randkowania Tinder. Po jednej z randek zostaje znaleziona martwa we własnym domu. Ślady na ciele zmarłej naprowadzają Hole’a na trop jego nemezis z przeszłości.

„Pragnienie” będzie pierwszą powieścią z Harrym Hole’em od czasu wydanej w 2013 roku „Policji”. „Zawsze wracam do Harry?ego, on jest moją bratnią duszą. Ale to mroczna dusza, więc ? jak zawsze ? jest to ekscytujące i emocjonalnie wykańczające doświadczenie. Ale zarówno Harry, jak i sama historia warci są nieprzespanych nocy” ? powiedział autor.

Choć wiadomość o nowej powieści z Harrym Hole’em z pewnością ucieszyła wielbicieli Jo Nesb?, autor podkreśla, że nie będzie kontynuował cyklu w nieskończoność. „Mam dla niego gotowy długoterminowy plan, który został już przewidziany, gdy pisałem 'Czerwone gardło’. Chodzi o stworzenie pełnego obrazu życia Harry’ego. Ktoś może po drodze odkryć tropy, podwójne dna. Kiedy nadejdzie koniec, czytelnicy powiedzą: 'Ha! Tak to się miało skończyć!'” – tłumaczył jakiś czas temu autor.

Powieść „Pragnienie” ukaże się w Norwegii 21 marca 2017 roku, w dwudziestą rocznicę publikacji pierwszego tomu cyklu z Harrym Hole’em. Na rynek anglojęzyczny książka trafi w maju. Polski wydawca Jo Nesb?, Wydawnictwo Dolnośląskie, informuje, że dołoży wszelkich starań, aby tytuł ukazał się po polsku jeszcze przed wydaniem anglojęzycznym.

[aw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy