J.K. Rowling ma już gotowy scenariusz kontynuacji filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

5 lipca 2016

rowling-skonczyla-2-scenariusz-1
To pracowity okres dla J.K. Rowling. Reżyser David Yates, który odpowiada za realizację filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, obwieścił, że pisarka zdążyła ukończyć scenariusz sequela i ma już nawet pomysły na trzecią część.

Ci, którzy liczyli, że autorka utrzyma tempo pisania kryminałów o Cormoranie Strike’u publikowanych pod pseudonimem Robert Galbraith, muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem pisarka skoncentrowana jest na magicznym świecie, w którym żył Harry Potter. W wywiadzie udzielonym Reuters reżyser David Yates wyjawił, że Rowling skończyła pisać skrypt kontynuacji filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz ma już pomysły na trzecią odsłonę przygód Newtona Scamandera.

Według Yatesa praca bezpośrednio na scenariuszach autorki ma pewną przewagę nad adaptacją jej powieści. „To jest na swój sposób piękne. Kiedy ekranizowaliśmy książki, zawsze musieliśmy wykreślać jakieś rzeczy, których nie cierpieliśmy pomijać, ponieważ nie sprawdziłyby się w strukturze narracyjnej filmu, albo byłby on za długi. A teraz to jest czysta Jo od pierwszej do ostatniej strony” ? mówi reżyser.

Światowa premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” zapowiedziana jest na 18 listopada.

rowling-skonczyla-2-scenariusz-2

[aw,am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy