Fani Harry?ego Pottera próbują uwolnić Zgredka. Zostawiają na wystawie skarpety

3 października 2015

uwolnic-zgredka
Fanom Harry?ego Pottera nie spodobało się, że Zgredek, jeden z niewielu wolnych skrzatów opisanych w sadze J.K. Rowling, znowu trafił do niewoli ? został zamknięty w szklanej gablocie na wystawie w londyńskim studiu Warner Bros. Próbują więc go uwolnić w jedyny znany im sposób ? zostawiają na zamieszczonej obok tablicy swoje skarpety.

Skrzaty domowe w książkach o Harrym Potterze nie miały łatwego losu. Żyły w zasadzie tylko po to, aby służyć swoim panom, a za nieposłuszeństwo same musiały wymierzać sobie karę. Co gorsza, większość z nich ze swojego zniewolenia była zadowolona. Jednym ze skrzatów, którego poznajemy na kartach książki i który pomaga głównemu bohaterowi, jest sympatyczny Zgredek.

Zgredkowi trafił się wyjątkowo nieczuły pan, Lucjusz Malfoy. Litując się nad pomocnym skrzatem, Harry Porter wymyślił podstęp, dzięki któremu udało mu się uwolnić stworzenie: przekazał czarodziejowi cenny dziennik w swojej używanej skarpecie. Malfoy, chcąc wziąć w ręce przedmiot, musiał zdjąć z niego skarpetę. Zrobiwszy to, odrzucił ją z obrzydzeniem. Mokrą skarpetę złapał Zgredek i dzięki temu odzyskał wolność, ponieważ zasada głosiła, iż skrzat może odzyskać wolność jedynie wtedy, gdy jego pan obdaruje go jakimś ubraniem.

Zgredek, jako jeden z nielicznych skrzatów, cieszył się później wolnością, mogąc za swoją pracę w Hogwarcie pobierać niewielką pensję. Wprawdzie w książkach i filmach Zgredek zginął, ratując Harry?ego Pottera, właściciele wytwórni Warner Bros postanowili ?przywrócić? go do życia i postawili jego figurkę w szklanej gablocie na wystawie w londyńskim studio. Fanom książek J.K. Rowling nie spodobało się ponowne zniewolenie skrzata. Zaczęli więc zostawiać na tablicy obok swoje skarpety, licząc, że w ten sposób przyczynią się do uwolnienia Zgredka. Pomysł spodobał się nawet autorce, która udostępniła zdjęcie z wystawy na swoim profilu na Twitterze. Czy Warner Bros. zareaguje na apel fanów? Przekonamy się. W razie czego wielbiciele Harry?ego mają skarpetek pod dostatkiem.

[am]
fot. Hogwarts Logic

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy