banner ad

Booksi – stare książki jako ładowarki do iPhone?ów

30 kwietnia 2012


Rich i Brenna Neely z Rich Neely Designs zaprojektowali Booksi, czyli nową linię ładowarek do iPhone?ów i iPad?ów, które zrobione są ze starych książek.

Brenna jest absolwentką literaturoznawstwa porównawczego. Miłość do książek odegrała także wielką rolę w jej ślubie z Richem, a przy okazji stała się później inspiracją dla Booksi.

„Kiedy braliśmy ślub, książki Brenny stanowiły dekorację” – mówi Rich w wywiadzie dla Etsy. „Jej tata zrobił nam ołtarz z półek na książki, a na środku każdego stolika również znajdowała się książka. W rezultacie zostało mnóstwo tomów, które nie nadawały się do czegokolwiek. To zainspirowało mnie do stworzenia naszego produktu(?) Po ślubie miałem czas i stertę książek do wykorzystania.”

Użytkownicy Booksi mogą ładować swoje iPody, iPhony a nawet iPady bezpośrednio z książki, poprzez dobrze zabezpieczone przyłącze wyłaniające się z okładki. Ceny Booksi na Etsy wahają się w przeliczeniu na naszą walutę od 150 do 180 złotych.

Rich i Brenna jednak na Booksi nie poprzestają. Para wykorzystuje również stare książki do dekoracji swojego domu ? jako podkładki, półki, przyciski do papieru i stoliki nocne. Miejmy tylko nadzieję, że nie zapominają o najważniejszym, czyli o czytaniu.


Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy