Bibliotekarki z Lublina odtworzyły sceny ze słynnych obrazów

6 czerwca 2014

bibliotekarki-malarstwo-1
Trzy bibliotekarki z Lublina – Marta Piasecka, Katarzyna Poleszak i Maria Dąbrowska ? przygotowały kolejną pomysłową sesję zdjęciową z literaturą w tle. Tym razem w murach swojej biblioteki odtworzyły sceny z obrazów namalowanych przez najsłynniejszych światowych malarzy.

Coraz częściej mówi się o tym, że biblioteka XXI wieku nie powinna być już tylko miejscem służącym do czytania i wypożyczania książek, ale też idealną przestrzenią dla ludzi kreatywnych do realizowania wielu pozaczytelniczych przedsięwzięć. W to myślenie wpisuje się najnowsza sesja bibliotekarek z Lublina, które przekonują, że w otoczeniu książek i regałów można również przywołać pamiętne sceny uwiecznione przed laty na płótnach.

Bibliotekarkom z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie udało się odtworzyć m.in. „Matkę Whistlera”, „Dziewczynę z perłą”, dzieła Jana Matejki, Leonarda da Vinci i Vincenta van Gogha. Zainteresowani malarstwem czytelnicy na pewno odnajdą te dzieła nie tylko na zdjęciach, ale i w książkach dostępnych w ofercie biblioteki.

bibliotekarki-malarstwo-2

bibliotekarki-malarstwo-3

bibliotekarki-malarstwo-4

bibliotekarki-malarstwo-5

bibliotekarki-malarstwo-6

bibliotekarki-malarstwo-7

bibliotekarki-malarstwo-8

fot. Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy