banner ad

Będzie nowy komiks z przygodami Kajka i Kokosza!

23 maja 2016

kajko-i-kokosz-powraca
Wydawnictwo Egmont zapowiada nowy komiks z Kajkiem i Kokoszem. Niewykluczone, że po nim pojawią się kolejne tomy z przygodami najsłynniejszych bohaterów Janusza Christy.

Jak wyjawił podczas festiwalu Komiksowa Warszawa Tomasz Kołodziejczak, szef działu komiksu w wydawnictwie Egmont, album zatytułowany „Kajko i Kokosz: Nowe przygody” ma zawierać cztery 9-stronicowe historie poboczne o Łamignacie, Zbójcerzach i Milusiu oraz jedną opisująca dzieciństwo Kajka i Kokosza.

Autorami nowych epizodów są: Maciej Kur i Piotr Bednarczyk (twórcy serii „Lil i Put”), Sławomir Kiełbus (którego sam Christa namaścił na następcę), Tomasz Samojlik, Norbert Rybarczyk i Kapral (twórca bloga o twórczości Janusza Christy ? „Na plasterki!!!”). W odróżnieniu od nowych tomów Asterixa autorzy komiksu o Kajku i Kokoszu nie będą naśladować stylu oryginału.

Spragnionych kreski Janusza Christy z pewnością ucieszy fakt, że okładkę albumu zdobić będzie niepublikowany wcześniej rysunek zmarłego w 2008 roku autora. Jeśli komiks spotka się z dobrym odbiorem, wydawnictwo Egmont bierze pod uwagę możliwość publikacji pełnometrażowych historii o przygodach dzielnych wojów.

[am]
źródło: Na plasterki!!!

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy