banner ad

5318 przewróconych książek – tyle wynosi nowy rekord Guinnessa w książkowym domino!

27 marca 2015

ksiazkowe-domino-rekord-2015
Organizacja Światowe Rekordy Guinnessa opublikowała materiał filmowy dokumentujący ustanowienie nowego rekordu w książkowym domino. Pracownikom działu sprzedaży brytyjskiego United Biscuits udało się przewrócić łańcuch o długości 5 318 książek.

Do pobicia rekordu doszło podczas dorocznej konferencji handlowej firmy, która odbyła się w styczniu. Celem przedsięwzięcia było udowodnienie pracownikom, że najlepsze wyniki uzyskuje się dzięki osobistemu zaangażowaniu i zespołowej współpracy oraz podejmowaniu wyzwań z pasją i energią.

Aż do pamiętnego ranka pracownicy United Biscuits nie mieli pojęcia, że będą brali udział w próbie bicia rekordu. W dniu próby pojawili się na sali konferencyjnej, gdzie zostali podzieleni na zespoły i otrzymali mapkę obszaru, na którym mieli zorganizować sobie ułożenie książek.

Na stosunkowo niedużej powierzchni utworzono wzór domina składający się z 5 500 egzemplarzy tegorocznego wydania Księgi Rekordów Guinnessa (bo to właśnie ta książka posłużyła do zbudowania konstrukcji). Jednak nie wszystkie książki się przewróciły, dlatego aż do ostatniego momentu nie było pewne, czy udało się ustanowić nowy rekord. Ostatecznie arbiterka potwierdziła, że próba zakończyła się sukcesem, gdyż przewróciło się 5 318 tomów.

Poprzedni rekord Guinnessa należał do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie, któremu udało się na terenie swojej placówki utworzyć i przewrócić domino o długości 4 988 książek.

Poniżej możecie zobaczyć materiał filmowy dokumentujący ustanowienie nowego rekordu w książkowym domino:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy