banner ad

The Beatles

the_beatlesAutor: Hunter Davies
Tłumaczenie: Aleksandra Machura
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Rok wydania: listopad 2013
Tytuł oryginału: The Beatles
Rok wydania oryginału: 1968
Oprawa: twarda
Format: 150×215 mm
Liczba stron: 576
ISBN 978-83-63248-69-7

Opis:

JEDYNA AUTORYZOWANA BIOGRAFIA

Jest tylko jedna książka prawdziwie opisująca Beatlesów. Właśnie trzymasz ją w dłoni.

W latach 1967?1968 Hunter Davies spędził osiemnaście miesięcy z Beatlesami, którzy wówczas definiowali gusta nowej generacji i tworzyli podstawy współczesnej muzyki popularnej. Jako ich jedyny autoryzowany biograf miał nieograniczony dostęp nie tylko do Johna, Paula, George?a i Ringo, ale również do ich przyjaciół, rodzin i znajomych. Podczas współpracy z zespołem i jego otoczeniem zebrał pokaźne bogactwo materiałów ? często intymnych i odsłaniających nieznane fakty. To czyni z niniejszej książki biografię-matkę, na której pozostali biografowie opierają swoje własne teksty.

„The Beatles” to rzetelne i kompletne dzieło, które aktualizuje historię członków zespołu o informacje na temat ich solowych karier i życia prywatnego. Dzięki archiwaliom autora i samych Beatlesów książka ta rzuca zupełnie nowe światło na legendę gigantów rock and rolla.

Opieka merytoryczna: Piotr Metz.

Dla każdego szanującego się fana Beatlesów ta oficjalna biografia to lektura absolutnie obowiązkowa.
? Tymon Tymański

O autorze:

Hunter Davies (1936) brytyjski pisarz, dziennikarz i nadawca radiowy. Autor ponad trzydziestu książek. Pisze dla ?Sunday Times?, ?Daily Mail? i ?New Statesman?. Razem z żoną i córką ? również zajmującymi się pisarstwem ? mieszka w Londynie.

Materiały o książce:

„Przyczynek do historii sukcesu na przykładzie zespołu wokalno-instrumentalnego” – recenzja książki