banner ad

Grób

Autor: Gaja Grzegorzewska
Tłumaczenie: –
Wydawnictwo: EMG
Rok wydania: grudzień 2012
Tytuł oryginału: Grób
Rok wydania oryginału: 2012
Oprawa: miękka
Format: 150 x 210 mm
Liczba stron: 328
ISBN 978-83-931018-8-7

(premiera 15 grudnia)

Opis:

Julia Dobrowolska, bohaterka „Żniwiarza”, „Nocy z czwartku na niedzielę” i „Topielicy”, piękna prywatna detektywka z blizną, powraca w XIII tomie Polskiej Kolekcji Kryminalnej!

Niedawno temu w Krakowie. Z grobów na cmentarzu Rakowickim znikają zwłoki. Były kochanek Julii inspektor Aaron Goldenthal rozpoczyna śledztwo. W tym samym czasie do Julii Dobrowolskiej zgłasza się z dziwnym zleceniem biznesmen i mafioso Waldemar Linder. Nie jest pewien, czy jego córka rzeczywiście popełniła samobójstwo. By rozwikłać zagadkę, Julia musi poprosić o pomoc kogoś z własnej, nieznanej czytelnikom poprzednich tomów, przeszłości. Kogoś bardzo złego z mrocznej, przerażającej przeszłości?

Grób to najbardziej bezkompromisowa i osobista książka Grzegorzewskiej. I najstraszniejsza. Nie tylko dlatego, że dowiecie się z niej, kim była Julia, zanim została detektywką, co ukrywała do tej pory i skąd wzięła się na jej twarzy szpecąca blizna.

Po „Topielicy”, której akcja była osadzona na Mazurach, Grzegorzewska wraca ze swoją bohaterką do Krakowa. Im bardziej jednak powieść nabiera tempa, tym bardziej Kraków staje się miastem ? wbrew temu, co wyobraża sobie reszta Polski ? w którym nie chce się zamieszkać. Czasem w trakcie lektury nie chce się nawet wierzyć, że taki Kraków w ogóle istnieje. Ale istnieje. Uwierzcie.

Materiały o książce:

Nowy kryminał Gai Grzegorzewskiej od jutra w księgarniach – zapowiedź