Wygraj przedpremierowo egzemplarze „Akana” Pawła Goźlińskiego [ZAKOŃCZONY]

25 września 2019


We współpracy z Wydawnictwem Agora przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze zapowiadanej na 2 października powieści „Akan” autorstwa Pawła Goźlińskiego.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze powieści inspirowanej biografią Bronisława Piłsudskiego, starszego brata Józefa Piłsudskiego, sławnego etnografa, który spędził 15 lat zesłania, żyjąc wśród tajemniczego ludu Ajnów. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czy Bronisławowi Piłsudskiemu, żarliwemu patriocie żyjącemu „pod zaborami”, udało się doczekać wolnej Polski? (2) Która Japońska wyspa uznawana jest za ojczyznę Ajnów? Dla ułatwienia dodajmy, że do dziś mieszka tam największa część populacji tego ludu.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Bronisław Piłsudski nie doczekał wolnej Polski, choć niewiele brakowało. Zmarł 17 maja 1918 roku, (2) lud Ajnów zamieszkuje głównie wyspę Hokkaido.

Egzemplarze powieści „Akan” otrzymują:

Michał Gawłowski,
Sabina Fabczak,
Anna Plewa,
Tomasz Jerzyk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Paweł Goźliński ? Akan”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 1 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Dzieli ich zaledwie trzynaście miesięcy. Rywalizują o te same dziewczyny i zaplątują się w ten sam spisek, którego celem jest zamach na cara. Ale to 21-letni Bronisław zostaje skazany na śmierć. Gdy car okazuje łaskę, starszy z braci Piłsudskich płynie na wyspę Sachalin, gdzie ma spędzić 15 lat zesłania. Sachalin to piekło. Tak pisał o nim Czechow, ale dla żyjących tam plemion jest domem. Również dla Bronisława, który coraz bardziej oddala się od nieludzkiego świata zesłańców, znajduje miłość i zanurza w niezwykłym świecie tubylców, Ajnów ? najbardziej tajemniczego ludu na ziemi, otaczającego kultem niedźwiedzie i szamanów a wystrzegającego się bliźniąt. Bronisław staje się dla Ajnów kimś więcej niż badaczem, który na zawsze ocali ich kulturę od zapomnienia. Tymczasem, w przededniu wojny rosyjsko-japońskiej, otwiera się przed nim szansa powrotu. Ale skorzystać z niej oznacza porzucić ludzi, dla których stał się Akanem?

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe