banner ad

Wygraj egzemplarze „Unicestwiania” Michela Houellebecqa [ZAKOŃCZONY]

22 września 2022

Z okazji zapowiadanej na 5 października premiery nowej powieści Michela Houellebecqa zatytułowanej „Unicestwianie” wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. zorganizowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze wyczekiwanej książki jednego z najgłośniejszych francuskich pisarzy, która zaczyna się jak thriller polityczny, a kończy jak thriller filozoficzny. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jednym z bohaterów „Unicestwiania” jest wschodząca gwiazda polityki, minister gospodarki i finansów Bruno Juge. Na którym żyjącym francuskim polityku Houellebecq wzorował tę postać?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Francuskim politykiem, na którym Houellebecq wzorował postać Bruna Juge, jest Bruno Le Maire, minister gospodarki, finansów oraz suwerenności przemysłowej i cyfrowej.

Egzemplarze powieści „Unicestwianie” otrzymują:

Maciej Chojecki,
Ola Trzaska,
Agata Werpachowska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Michel Houellebecq – Unicestwianie”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 2 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W „Unicestwianiu” Michel Houellebecq przenosi nas w czas fikcyjnej kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2027 roku. Odkrywa kulisy władzy, marketingu politycznego, bolączki społeczeństwa i nasze własne, pojedyncze.

Głównym bohaterem powieści jest Paul, urzędnik z gabinetu ministra finansów, który stara się pogodzić karierę z kryzysem wieku średniego, umierającym ojcem i próbą naprawienia swojego małżeństwa. Na kartach powieści rozgrywa się jego osobisty dramat, a w tle obserwujemy upadek moralny kraju.

„Unicestwianie” to realistyczna powieść o akcentach dystopijnych, ale niepozbawiona nadziei, czułości i pewnego romantyzmu.


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe