Wygraj egzemplarze biografii „Gaudi. Geniusz z Barcelony” [ZAKOŃCZONY]
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze biografii „Gaudi. Geniusz z Barcelony” autorstwa Gijsa van Hensbergena.
Pięć egzemplarzy barwnej i dowcipnej biografii trochę szalonego i ekscentrycznego geniusza architektury rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.
Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak nazywa się najsłynniejsza budowla, jaką zaprojektował Gaudi, uważana za dzieło jego życia?
Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Gaudi. Geniusz z Barcelony”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 8 listopada, o godzinie 23:59.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.
?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: kościół Sagrada Família w Barcelonie.
Egzemplarze biografii „Gaudi. Geniusz z Barcelony” otrzymają:
Natalia Kordunowska,
Szymon Sołtysiak,
Michał Szymczak,
Paweł Antończyk,
Renata Małek-Pastuszko.
Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?
Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).
Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
Gijs van Hensbergen „Gaudi. Geniusz z Barcelony”
Opis: Jedni widzą w niej dziwactwa i kicz, inni ? skończone cuda. Architektury Gaudiego w Barcelonie nie sposób porównać do niczego innego na świecie. Jego rude włosy wyróżniały go spośród ciemnowłosych Katalończyków nie mniej niż hipnotyzujące spojrzenie błękitnych oczu i zachowanie, o którym w Barcelonie krążyły legendy. Pewny siebie, bywał arogancki i butny. Bezkompromisowy, przywiązany do swoich wizji, rzadko szedł na ustępstwa. Znający swoją wartość, walczył o każdą pesetę ze swoimi zleceniodawcami. Za młodu elegancki młody bourgeois, romantyczny wizjoner; potem wyniszczony dietą i chorobami zapracowany idealista; w końcu przypominający żebraka, wychudzony, zdziwaczały staruszek. Zawsze żyjący architekturą i dla architektury. Uwielbiany i czczony przez jednych, znienawidzony przez innych ? już w dniu swojej śmierci okrzyknięty został geniuszem przez te same gazety, które jeszcze niedawno zamieszczały jego karykatury. Biografia Gaudiego to także portret Katalonii, jej życia kulturalnego i politycznego, napisana wartko, wnikliwie i ze zrozumieniem.
TweetKategoria: książkowe