banner ad

Słuchowisko na podstawie komiksu „Funky Koval” pod koniec października w sklepach w całej Polsce

1 października 2014

sluchowisko-funky-koval-1
Sound Tropez, wydawca, a także producent słuchowisk i audiobooków oraz CDP.pl, dystrybutor gier i właściciel platformy dystrybucji cyfrowej, łączą siły, by wspólnie produkować cieszące się coraz większą popularnością audiokomiksy – dźwiękowe adaptacje kultowych komiksów. Pierwszym wspólnym projektem jest audiokomiks „Funky Koval” na podstawie jednego z najlepszych polskich komiksów autorstwa Macieja Parowskiego i Jacka Rodka oraz rysownika Bogusława Polcha.

Dźwiękowa adaptacja komiksu będzie miała prapremierę już w tym tygodniu na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, a pod koniec października trafi do sklepów w całej Polsce. Adaptacja obejmuje pierwszy album serii z lat 80-tych pt. „Bez oddechu”. W rolę weterana wojennego, który z pomocą przyjaciół z prywatnej agencji detektywistycznej Universs walczy z międzynarodowymi korporacjami i dwulicowymi kosmitami, wcielił się Eryk Lubos (na zdjęciu załączonym do newsa). W pozostałych rolach usłyszymy Annę Dereszowską, Marię Seweryn, Zbigniewa Konopkę i Mariusza Bonaszewskiego.

Fragmentu słuchowiska możecie posłuchać poniżej:

Sound Tropez i CDP.pl zapowiadają kolejne wspólne produkcje oparte na kultowych komiksach ze świata gier i nie tylko.

Tymczasem 5 października do księgarń trafi również kolekcjonerskie wznowienie w jednym tomie w twardej oprawie wszystkich czterech tomów „Funky’ego Kovala”. Legendarny komiks z rysunkami Bogusława Polcha do scenariusza Macieja Parowskiego i Jacka Rodka to dla czytelników pamiętających lata 80. możliwość powrotu do lektur młodości, a dla młodszych możliwość odkrycia jednej z najbardziej fascynujących opowieści w historii polskiego komiksu. Komiks ukaże się nakładem Wydawnictwa Komiksowego.

A oto okładki słuchowiska (po lewej) i wydania kolekcjonerskiego komiksu „Funky Koval” (po prawej):

sluchowisko-funky-koval-2

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: słuchowiska