Budyń zapowiada płytę z parafrazami wierszy Juliana Tuwima

16 maja 2017


Lider zespołu Pogodno, Jacek „Budyń” Szymkiewicz, zapowiada na jesień 2017 roku premierę nowego albumu poświęconego Julianowi Tuwimowi. W projekcie biorą również udział Czesław Mozil, Joanna Zawłocka i Piotr „Bajzel” Piasecki.

Płyta „Budyń Julka Tuwima” zawierać będzie żywiołowe i wielowarstwowe utwory Jacka Szymkiewicza skomponowane do poezji Juliana Tuwima w parafrazach znakomitych autorów literatury dziecięcej ? Wandy Chotomskiej, Agnieszki Frączek, Marcina Brykczyńskiego oraz Marty Guśniowskiej. Pierwsze wersje piosenek powstały już kilka lat temu na prośbę Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi, który wystawiał sztukę „Tuwim Julek – Para buch, frazy w ruch”.

„Okazało się że piosenki chcą, żeby im dać jeszcze jedno życie, takie na płycie cede” – wyjaśnia Jacek Szymkiewicz. Do udziału w nagrywaniu albumu Budyń zaprosił siostry Kępiste, które zagrały na wiolonczeli i wibrafonie. Swego głosu i akordeonu użyczył też Czesław Mozil. Na płycie usłyszymy również wokalistkę Joannę Ewę Zawłocką i obsługującego gitarę basową oraz elektronikę Piotra „Bajzla” Piaseckiego. Aktualnie materiał miksowany jest przez Marcina Borsa.

Nagrania ukażą się w formie albumu jesienią tego roku. Przedpremierowo będzie można ich wysłuchać podczas uroczystej gali Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego zamykającej Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.

Warto przypomnieć, że Jacek „Budyń” Szymkiewicz i Piotr „Bajzel” Piasecki mają już w dorobku literacki projekt. Jako Babu Król nagrali w 2012 roku płytę „Sted” z utworami skomponowanymi do wierszy Edwarda Stachury.

[am]
fot. Filip Błażejowski

Tematy: , , , , ,

Kategoria: muzyka