Powstaje gra oparta na twórczości Henry’ego Davida Thoreau

30 sierpnia 2012


Uniwersytet Południowej Kalifornii pracuje nad grą komputerową opartą na słynnym dziele amerykańskiego poety i filozofa Henry?ego Davida Thoreau ? „Walden, czyli życie w lesie”.

Zamysł gry wydaje się o tyle intrygujący, że „Walden” to zbiór esejów opisujących samotnicze życie w lesie. Thoreau stworzył je podczas dwóch lat spędzonych w niewielkiej chatce, zbudowanej własnoręcznie nad stawem Walden w Massachusetts. Rozgrywana w czasie rzeczywistym gra będzie stanowić ucieleśnienie eksperymentu autora i odwzorowywać środowisko, w jakim mieszkał.

„Przewidujemy bogatą symulację lasu, pełną różnego rodzaju szczegółów, o których Thoreau z taką dokładnością wspominał w swoich pismach” ? powiedziała główna projektantka gry, profesor Tracy Fullerton. Jak zaznaczyła, gra będzie stanowiła bardziej grunt pod zapoznanie się z twórczością autora niż substytut jego dzieł.

Data ukończenia gry nie jest jeszcze znana. Fullerton przewiduje, że prace nad projektem potrwają przynajmniej rok.

Poniżej możecie zobaczyć materiały z prototypu gry, przygotowane jeszcze przed otrzymaniem dofinansowania pozwalającego rozpocząć właściwe prace nad projektem.

http://www.youtube.com/watch?v=TZEQilshSA0

Na zdjęciu załączonym do newsa pomnik Thoreau stojący przed repliką chaty w pobliżu Walden, w której autor mieszkał podczas swego samotniczego eksperymentu.

fot. Chris Devers

Tematy: , , ,

Kategoria: gry