Saoirse Ronan i Elisabeth Moss w nowej ekranizacji „Mewy” Czechowa. Zobacz zwiastun

12 marca 2018


Sony Pictures Classics zapowiada na maj światową premierę nowej ekranizacji „Mewy” Antona Czechowa. W sieci udostępniono już pierwszy zwiastun filmu, w którym występują m.in. Saoirse Ronan i Elisabeth Moss.

Słynny dramat Czechowa wydany w 1895 roku rozgrywa się na rosyjskiej wsi na przełomie XIX i XX wieku. Film w reżyserii Michaela Mayera zachowuje zarówno miejsce, jak i czas akcji. Starzejąca się aktorka Irena Arkadina spędza zwykle lato na prowincji, u boku swego brata Piotra Nikołajewicza Sorina i syna Konstantego, aspirującego pisarza. Pewnego razu Irena przywozi ze sobą kochanka, odnoszącego znaczne sukcesy powieściopisarza Borysa Aleksiejewicza Trigorina. Kłopot w tym, że w nowym gościu zakochuję się Nina, mieszkająca po sąsiedzku dziewczyna, która jest w związku z Konstantym. To stanowi początek pełnych zawiłości relacji między bohaterami.

Sztuka Czechowa doczekała się na przestrzeni lat niezliczonych adaptacji scenicznych, w tym: musicalu, baletu i opery. Powstało również wiele ekranizacji, m.in. film w reżyserii Sidneya Lumeta. Amerykański reżyser Michael Mayer zdaje się doskonale nadawać do tego, aby ponownie przenieść dzieło na ekran. Od lat blisko związany jest z teatrem, wystawiał na Broadwayu i Off-Broadwayu wiele sztuk, w tym „Antygonę w Nowym Jorku” Głowackiego. Nakręcił również dwa filmy na podstawie książek ? „Dom na krańcu świata” i „Flickę”. Do najnowszej ekranizacji „Mewy” udało mu się zebrać prawdziwie gwiazdorską ekipę. W filmie zobaczymy m.in. Saoirse Ronan („Brooklyn”, „Lady Bird”, „Na plaży Chesil”), Elisabeth Moss („Opowieść Podręcznej”), Coreya Stolla („Wirus”, „Śmietanka towarzyska”), Billy’ego Howle’a („Dunkierka”, „Na plaży Chesil”), Briana Dennehy’ego („Uznany za niewinnego”, „Hap i Leonard”), Annette Bening („American Beauty”, „Bugsy”, „Idol”) i Jona Tenneya („Dla ciebie wszystko”).

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nowej „Mewy”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film