Holland wyreżyseruje miniserial na podstawie „Dziecka Rosemary” Iry Levina

13 grudnia 2013

Dziecko Rosemary - miniserial Agnieszki Holland
NBC ponownie bierze się za literaturę. Po sukcesach, jakie odniosły telewizyjne ekranizacje „Drakuli” i „Hannibala”, stacja zamierza zrealizować czterogodzinny miniserial na podstawie „Dziecka Rosemary” Iry Levina. Za reżyserię obrazu odpowiedzialna będzie Agnieszka Holland.

Zadanie, jakiego podjęła się polska reżyserka, jest niełatwe. Holland będzie musiała zmierzyć się z pierwszą w swojej karierze adaptacją horroru. Na dokładkę jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych historii grozy, sprzedana w nakładzie ponad 4 milionów egzemplarzy bestsellerowa powieść Iry Levina. Jeszcze większym wyzwaniem będzie chyba jednak konfrontacja z kinową ekranizacją autorstwa Romana Polańskiego. Czy reżyserka „Całkowitego zaćmienia” znajdzie godną następczynię Mii Farrow? Czy zatrudni równie genialnego kompozytora, co Krzysztof Komeda? O tym przekonamy się już niebawem.

Jak zapowiada stacja NBC, akcja miniserialu zostanie przeniesiona z Nowego Jorku do Paryża, fabuła będzie uwspółcześniona, ale produkcja pozostanie wierna duchowi powieści Levina. Zdjęcia rozpoczną się już w styczniu 2014 roku.

„Dziecko Rosemary” doczekało się w Polsce licznych wydań – okładki niektórych prezentujemy poniżej:

dziecko-rosemary-okladki

Tematy: , , ,

Kategoria: film