banner ad

Sylwia Chutnik kuratorką Kawiarni Literackiej na Off Festival 2017

21 czerwca 2017


Kuratorką tegorocznej sceny literackiej na OFFie została Sylwia Chutnik. Hasłem przewodnim Kawiarni Literackiej będzie słowo „Wszyscy”. „Chodzi o to, by na chwilę zapomnieć o podziałach i skupić się na tym, co nas łączy” ? mówi pisarka. I jednocześnie zaprasza do znanego z literackiego festiwalu Apostrof Domku Czytelniczego.

Motywem przewodnim literackich rozmów będzie wspólnota. Spory i podziały zostaną zawieszone, by zastanowić się, czy jest coś, co łączy i sprawia, że można powiedzieć „wszyscy”. Uczestników festiwalu czekają debaty i słuchowiska, czyli czytanie książek przez ich autorki i autorów przy akompaniamencie muzyków. Tegoroczna Kawiarnia Literacka nawiązuje do atmosfery czytania w domu. Na łóżku lub w wygodnym fotelu. Spokojnie, wbrew natłokowi pracy i codziennej szamotaniny. Między innymi z tego powodu na OFFie stanie Domek Czytelniczy, który zadebiutował w maju na organizowanym przez Empik Apostrofie. Międzynarodowym Festiwalu Literatury.

W Domku Czytelniczym uczestnicy OFFu znajdą nie tylko przyjemną atmosferę ? drewniane wnętrze wypełnione książkami i przyjemne czerwone leżaki przeznaczone do odpoczynku z lekturą, ale spotkają także specjalistę, który doradzi, co czytać i po rozmowie przekaże spersonalizowaną listę lektur. Inicjatorzy Domku wierzą, że każda dobrze polecona książka tworzy na świecie nowego czytelnika albo cementuje pasję do czytania.

W ramach akcji „Oceń książkę po okładce” podczas festiwalu będzie można zobaczyć wystawę okładek książek zaproszonych pisarzy. W namiocie Kawiarni Literackiej zostanie otwarta pop-up księgarnia, w której będzie można oddać się najmilszej czynności na świecie: kompulsywnym zakupom książek.

OFF Festival powstał w 2006 roku nie po to, by się wszystkim podobać, ale po to, by intrygować, zadawać pytania, oburzać, prowokować do dyskusji, inspirować. Dyrektorem i pomysłodawcą festiwalu jest były wokalista i współzałożyciel zespołu Myslovitz ? Artur Rojek. Oczywiście główną część programu OFFa stanowią występy muzyczne. W tym roku do Katowic przyjadą m.in. Swans, Arab Strap, Shellac, Royal Trux, Conor Oberst, Silver Aples i inni. Impreza odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia. Partnerem Kawiarni Literackiej jest Empik.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia