Sylwia Chutnik kuratorką Kawiarni Literackiej na Off Festival 2017

21 czerwca 2017


Kuratorką tegorocznej sceny literackiej na OFFie została Sylwia Chutnik. Hasłem przewodnim Kawiarni Literackiej będzie słowo „Wszyscy”. „Chodzi o to, by na chwilę zapomnieć o podziałach i skupić się na tym, co nas łączy” ? mówi pisarka. I jednocześnie zaprasza do znanego z literackiego festiwalu Apostrof Domku Czytelniczego.

Motywem przewodnim literackich rozmów będzie wspólnota. Spory i podziały zostaną zawieszone, by zastanowić się, czy jest coś, co łączy i sprawia, że można powiedzieć „wszyscy”. Uczestników festiwalu czekają debaty i słuchowiska, czyli czytanie książek przez ich autorki i autorów przy akompaniamencie muzyków. Tegoroczna Kawiarnia Literacka nawiązuje do atmosfery czytania w domu. Na łóżku lub w wygodnym fotelu. Spokojnie, wbrew natłokowi pracy i codziennej szamotaniny. Między innymi z tego powodu na OFFie stanie Domek Czytelniczy, który zadebiutował w maju na organizowanym przez Empik Apostrofie. Międzynarodowym Festiwalu Literatury.

W Domku Czytelniczym uczestnicy OFFu znajdą nie tylko przyjemną atmosferę ? drewniane wnętrze wypełnione książkami i przyjemne czerwone leżaki przeznaczone do odpoczynku z lekturą, ale spotkają także specjalistę, który doradzi, co czytać i po rozmowie przekaże spersonalizowaną listę lektur. Inicjatorzy Domku wierzą, że każda dobrze polecona książka tworzy na świecie nowego czytelnika albo cementuje pasję do czytania.

W ramach akcji „Oceń książkę po okładce” podczas festiwalu będzie można zobaczyć wystawę okładek książek zaproszonych pisarzy. W namiocie Kawiarni Literackiej zostanie otwarta pop-up księgarnia, w której będzie można oddać się najmilszej czynności na świecie: kompulsywnym zakupom książek.

OFF Festival powstał w 2006 roku nie po to, by się wszystkim podobać, ale po to, by intrygować, zadawać pytania, oburzać, prowokować do dyskusji, inspirować. Dyrektorem i pomysłodawcą festiwalu jest były wokalista i współzałożyciel zespołu Myslovitz ? Artur Rojek. Oczywiście główną część programu OFFa stanowią występy muzyczne. W tym roku do Katowic przyjadą m.in. Swans, Arab Strap, Shellac, Royal Trux, Conor Oberst, Silver Aples i inni. Impreza odbędzie się w dniach od 4 do 6 sierpnia. Partnerem Kawiarni Literackiej jest Empik.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia