Kupuj w Internecie bez kosztów przesyłki – dzisiaj Dzień Darmowej Dostawy

2 grudnia 2013

Dzień Darmowej Dostawy - 2013
Dzisiaj, tj. 2 grudnia, polskie sklepy internetowe organizują Dzień Darmowej Dostawy – klienci mają okazję dokonać zakupów online bez ponoszenia kosztów przesyłki. Do akcji przyłączyła się rekordowa liczba 2450 sprzedawców.

Tegoroczny Dzień Darmowej Dostawy, organizowany po raz czwarty przez serwis eKomercyjnie.pl, przypada na ten sam dzień co Cyber Monday w Stanach Zjednoczonych. Obie internetowe akcje rozpoczęły się w poniedziałek 2 grudnia 2013. Dzisiaj w godzinach od 00:01
do 23:59 można zrobić zakupy online szybko, wygodnie i bez ponoszenia kosztów przesyłki.

Na oficjalnej stronie www.dziendarmowejdostawy.pl znajdziecie pełną listą sklepów, które przyłączyły się do akcji. Czytelników z pewnością najbardziej zainteresują te zebrane w kategorii „Książki i komiksy”. W tym roku darmową dostawę oferują m.in. Merlin.pl, Lideria.pl, Weltbild.pl, Sklep.Gildia.pl i TaniaKsiazka.pl. Bez kosztów przesyłki można również zamawiać w księgarniach wydawnictw Sine Quo Non, Znaku, Czeskich Klimatów, Media Rodzina, antykwariatach i sklepach specjalistycznych.

Dzień Darmowej Dostawy jest inspirowany akcją Cyber Monady i odbywa się co roku w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia, kiedy Amerykanie zaczynają poszukiwać w Internecie zniżek na zakupy świąteczne. Jak wynika z danych firmy badawczej comScore, konsumenci z USA w trakcie ostatniego Cyber Monday (26 listopada 2012) wydali 1,46 miliarda USD, co stanowiło 17% więcej w porównaniu do roku 2011, kiedy to przeznaczyli 1,25 miliarda USD na zakupy internetowe w tym dniu.

W Polsce w zeszłorocznej edycji Dnia Darmowej Dostawy wzięło udział 1828 sklepów. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów, tego dnia serwis przekierował do sklepów ponad 2 miliony potencjalnych klientów. Jak wynika z danych podsumowujących zeszłoroczną edycję 91% sklepów zauważyło większy ruch na swoich stronach w porównaniu do listopada, a 24% zanotowało wzrost sprzedaży o więcej niż 200%!

Według najnowszego raportu B2C Ecommerce opublikowanego przez Ecommerce Europe (europejską organizację sprzedawców internetowych) handel elektroniczny w Europie rozwija się dynamicznie. Przychody ze sprzedanych dóbr i usług online wzrosły o 19%, osiągając wartość 311,6 mld euro w 2012 roku. Chociaż branża ta wyraźnie zdominowana jest przez trzy wiodące kraje: Wielką Brytanię, Niemcy i Francję, to Polska również ma się czym pochwalić – należymy do grupy państw, w których najszybciej wzrasta udział handlu elektronicznego w handlu ogólnie.

Dzień Darmowej Dostawy - 2013

fot. Jorge Royan

Tematy: ,

Kategoria: wydarzenia